Veliki uspesi mladog niškog plivača

Najbolje iz Srbije

09.11.2022. - 09:30

U kategoriji kadeta u plivanju na 200 metara leđnim stilom, zlatnu medalju i titulu državnog prvaka osvojio je trinaestogodišnji Đorđe Jovanović iz Niša, sa rezultatom 2 minuta, 18 sekundi i 13 stotinki

Đorđe se aktivno bavi plivanjem od svoje šeste godine i član je plivačkog kluba „Sveti Nikola“ iz Niša. Treninzi u bazenu Sportskog centra „Čair“ jesu naporni, jer u vodi prosečno provodi 15 sati nedeljno.

Treninzi se održavaju šest puta nedeljno, dinamika je tri dana po tri sata, i tri dana po dva sata.

Privatna arhiva

Ovo je samo jedan u nizu uspeha Đorđa Jovanovića. Do sada ima 80 medalja na prvenstvima centralne Srbije, plivačkim mitinzima i kupovima od kojih su neki bili i međunarodni.

Na Zimskom državnom prvenstvu 2021. godine bio je vicešampion Srbije na 100 m leđnim stilom.

Đorđe ima 13 godina, završio je sedmi razred škole „Bubanjski heroji“ i odličan je đak.

Na Letnjem prvenstvu Srbije za kadete, postao je državni prvak u kategoriji 200 m leđnim stilom, a u kategoriji 100 m leđno osvojio je srebrnu medalju.

Takođe, Đorđe je dobio srebro u muškoj mešovitoj štafeti, koju je plivao zajedno sa drugarima iz plivačkog kluba „Sveti Nikola“.

Za uspehe koje Đorđe postiže, pored napornog rada i truda, zaslužan je i trener mladog šampiona, Marko Božinović.