Ukazi o odlikovanjima

Ukazi o odlikovanjima koje je potpisao predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić:
 
2017. godina
 
1. Patrijarh aleksandrijski i sve Afrike, Teodor II - Orden srpske zastave prvog stepena
2. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - KOV - 1 zlatna i 16 srebrnih medalja za zasluge
3. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - KOV - 2 zlatne i 30 srebrnih medalja za revnosnu službu
4. 98. vazduhoplovna brigada Vojske Srbije - Orden zasluga za odbranu i bezbednost, trećeg stepena
 
2018. godina
 
1. Univerzitet u Beogradu, 210 god. - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
2. Narodno pozorište u Beogradu, 150 god. - Sretenjski orden prvog stepena
3. Centar za porodični smeštaj i usvojenje „Miloševac“ - Sretenjski orden prvog stepena
4. Muzej Vojvodine u Novom Sadu, 70 god. - Sretenjski orden drugog stepena
5. Ansambl narodnih igara i pesama Srbije KOLO - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
6. Geološki zavod Srbije, 70 godina - Sretenjski orden drugog stepena
7. Savez udruženja boraca narodnooslobodilačkog rata Srbije (1941-1945 i 1999.), SUBNOR Srbije, 70 god. - Sretenjski orden trećeg stepena
8. Savez inženjera i tehničara Srbije, 150 god. - Sretenjski orden trećeg stepena
9. Prof. dr Gabrijela Šubert, iz Savezne Republike Nemačke, Orden srpske zastave trećeg stepena
10. dr Milan Stevović Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
11. Milan S. Vujović, pripadnik MUP-a - posthumno zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
12. Horhe Kaćinero, iz Kraljevine Španije - zlatna medalja za zasluge
13. Prof. dr Šel Magnuson, Kraljevina Švedska - zlatna medalja za zasluge
14. Prof. dr Dejan Ilić - zlatna medalja za zasluge
15. Milivoje Mića Marković, posthumno - zlatna medalja za zasluge
16. Predrag Cune Gojković, posthumno - zlatna medalja za zasluge
17. Katarina Dešić iz Miloševca - zlatna medalja za zasluge
18. Branka Filipović iz Miloševca - zlatna medalja za zasluge
19. Akademik Svetomir Arsić Basara zlatna medalja za zasluge
20. Prof. dr Miodrag Živković - zlatna medalja za zasluge
21. Rada Đuričin - zlatna medalja za zasluge
22. Marko Nikolić - zlatna medalja za zasluge
23. Jan Bačur - srebrna medalja za zasluge
24. Miomir Filipović – Fića - srebrna medalja za zasluge
25. Predrag Bajo Luković - srebrna medalja za zasluge
26. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 4 zlatne medalje za zasluge i 29 srebrnih
27. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 2 zlatne medalje za revnosnu službu i 58 srebrnih
28. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 1 zlatna i 17 srebrnih medalja za zasluge, povodom Dana Vojske
29. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije 3 zlatne i 31 srebrna medalja za revnosnu službu, povodom Dana Vojske
30. Zoran Ž. Janković, zastavnik - srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ - pripadnik bataljona Vojne policije za specijalne namene „Kobre“
31. Predsednik Republike Kipar Nikos Anastasijadis - Orden Republike Srbije na lenti
32. Vojni muzej u Beogradu - Sretenjski orden drugog stepena
33. Ted Po, Sjedinjene Američke Države - Orden srpske zastave drugog stepena
34. Ljubiša Diković, general Vojske Srbije - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
35. Predsednik Republike Kazahstan Nursultan Nazarbajev - Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici
36. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 16 srebrnih medalja za zasluge, povodom Dana Kopnene vojske
37. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 3 zlatne i 32 srebrne medalja za revnosnu službu, povodom Dana Kopnene vojske
38. KOPR 38 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 1 zlatna i 18 srebrnih medalja za zasluge – povodom Dana RV i PVO
39. KOPR 39 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 1 zlatna i 29 srebrnih medalja za revnosnu službu – povodom Dana RV i PVO
 
2019. godina
 
1. Predsednik Vlade Republike Bugarske Bojko Borisov - Orden Republike Srbije na lenti
2. Li Mančang, Narodna Republika Kina - Orden srpske zastave drugog stepen
3. dr Kristof Lajtl, Republika Austrija - Orden srpske zastave drugog stepena
4. Jurij Viktorovič Ušakov, Ruska Federacija - Orden srpske zastave drugog stepena
5. Aleksandar Mihajlovič Babakov, Ruska Federacija - Orden srpske zastave drugog stepena
6. Aleksej Borisovič Miler, Ruska Federacija - Orden srpske zastave drugog stepena
7. Norbert Bekman-Dirkes, Savezna Republika Nemačka - Orden srpske zastave drugog stepena
8. Konstandinos Nikoluzos, gradonačelnik Opštine Krf - Orden srpske zastave trećeg stepena
9. Srpsko pjevačko društvo “Jedinstvo” Kotor - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
10. Savez srpskog folklora Švajcarske - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
11. Narodni muzej u Beogradu - Sretenjski orden prvog stepena
12. Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu - Sretenjski orden prvog stepena
13. Osnovna škola „Kralj Petar Prvi“, Beograd - Sretenjski orden prvog stepena
14. Zemunska gimnazija - Sretenjski orden drugog stepena
15. Narodno pozorište “Toša Jovanović” Zrenjanin - Sretenjski orden drugog stepena
16. Pozorište „Hristo Botev“ Dimitrovgrad - Sretenjski orden drugog stepena
17. Vojnofilmski centar „Zastava film“ - Sretenjski orden trećeg stepena
18. Umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički“ - Sretenjski orden trećeg ctepena
19. Akademik prof. dr Vladeta Jerotić, posthumno - Sretenjski orden trećeg stepena
20. Hor i Simfonijski orkestar Radio Televizije Srbije - Sretenjski orden trećeg stepena
21. Vojnotehnički institut - Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
22. Prva Uprava Bezbednosno-informativne agencije - Orden zasluga za odbranu i bezbednost drugog stepena
23. Miloš Milošević, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova - srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
24. Nemanja Radosavljević, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
25. Žoao Barozo Soareš, Republika Portugalija - zlatna medalja za zasluge
26. Prof. dr Gideon Grajf, Izrael - zlatna medalja za zasluge
27. Ecuko Cunozaki, Japan - zlatna medalja za zasluge
28. Prof. dr Ljiljana Marković - zlatna medalja za zasluge
29. Jordan Nikolić, posthumno, - zlatna medalja za zasluge
30. Predrag Živković Tozovac - zlatna medalja za zasluge
31. Prof. dr Slobodan Unković - zlatna medalja za zasluge
32. Klemens Zahs, Savezna Republika Nemačka - zlatna medalja za zasluge
33. Marija Živanović Smit - zlatna medalja za zasluge
34. Borislava Perić Ranković - zlatna medalja za zasluge
35. Prof. dr Milenko Stojković - zlatna medalja za zasluge
36. dr Milan Milenković - zlatna medalja za zasluge
37. dr Branko Bojović - zlatna medalja za zasluge
38. dr Vladimir Vlada Petrić - zlatna medalja za zasluge
39. dr Miroslav Perišić - zlatna medalja za zasluge
40. Gordana Danilović Grković - zlatna medalja za zasluge
41. Vladimir Mastilović - zlatna medalja za zasluge
42. Prof. dr Mirko Kovačević - zlatna medalja za zasluge
43. Mihailo Miša Janketić - zlatna medalja za zasluge
44. Davor Štefanek - zlatna medalja za zasluge
45. Prof. Miloš Šobajić - zlatna medalja za zasluge
46. Aleksandar Joksimović - zlatna medalja za zasluge
47. Gžegož Latušinjski, Republika Poljska - zlatna medalja za zasluge
48. dr Drago Njegovan - zlatna medalja za zasluge
49. Selimir Radulović - zlatna medalja za zasluge
50. Žarko Brestovac, Kanada - zlatna medalja za zasluge
51. Radomir Andrić - zlatna medalja za zasluge
52. Miloš Jevtić - zlatna medalja za zasluge
53. Milija Radivojević Baja - zlatna medalja za zasluge
54. dr Slobodan Ristanović - zlatna medalja za zasluge
55. Prof. dr Darko Tanasković - zlatna medalja za zasluge
56. dr Vladimir Cizelj - zlatna medalja za zasluge
57. Institut za političke studije - srebrna medalja za zasluge
58. Institut za savremenu istoriju - srebrna medalja za zasluge
59. Jovan Milić - srebrna medalja za zasluge
60. Milorad Jurković - srebrna medalja za zasluge
61. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, srebrna medalja za zasluge -37 lica
62. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, zlatna medalja za revnosnu službu – 1 lice i srebrna medalja za revnosnu službu – 55 lica
 
Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, navedena odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2019. godine.
 
63. Dobrica Erić, posthumno - Sretenjski orden trećeg stepena
64. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 27 srebrnih medalja za zasluge, povodom Dana Vojske Srbije
65. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije- 1 zlatna i 52 srebrne medalje za revnosnu službu, povodom Dana Vojske Srbije
 
2020. godina
 
1. Predsednik Republike Češke Miloš Zeman - Orden Republike Srbije na lenti
2. Peter Handke - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
3. David Vujić - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
4. prof. dr Gordana Vunjak Novaković - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
5. akademik prof. dr Jovan Hadži Đokić - Ordenom Karađorđeve zvezde trećeg stepena
6. prof. dr Lazar Davidović - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
7. Srpska pravoslavna bogoslovija Svetog Arsenija u Sremskim Karlovcima - Sretenjski orden prvog stepena
8. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu - Sretenjski orden prvog stepena
9. Sportsko društvo „Radnički“ iz Beograda - Sretenjski orden prvog stepena
10. Pravoslavno hrišćansko sestrinstvo Sveta Lidija, iz Republike Grčke – Sretenjski orden prvog stepena
11. akademik Dušan Kovačević - Sretenjski orden prvog stepena
12. Gimnazija u Leskovcu - Sretenjski orden drugog stepena
13. Treća beogradska gimnazija - Sretenjski orden drugog stepena
14. Narodna biblioteka „Stevan Sremac“ Niš - Sretenjski orden drugog stepena
15. Narodni muzej u Leskovcu - Sretenjski orden trećeg stepena
16. Naučni institut za veterinarstvo „Novi Sad“ - Sretenjski orden trećeg stepena
17. Politikin zabavnik - Sretenjski orden trećeg stepena
18. Istorijski arhiv Beograda – Sretenjski orden trećeg stepena
19. Sigurna kuća za žene žrtve nasilja u porodici, Beograd - Sretenjski orden trećeg stepena
20. Novine „Jedinstvo“ sa Kosova i Metohije - Sretenjski orden trećeg stepena
21. Milovan Vitezović – Sretenjski orden trećeg stepena
22. Đorđe Kadijević - Sretenjski orden trećeg stepena
23. KUD Gradimir - Sretenjski orden trećeg stepena
24. dr Marko Popović - Sretenjski orden trećeg stepena
25. Naohide Uejama, Japan - Orden srpske zastave trećeg stepena
26. Kipros Ilijadis, Republika Kipar - Orden srpske zastave trećeg stepena
27. Viktor Ruhotas, Republika Grčka - Orden srpske zastave trećeg stepena
28. Vojna akademija - Orden belog orla sa mačevima prvog stepena
29. Peti bataljon Vojne policije Kopnene vojske Srbije - Orden belog orla sa mačevima prvog stepena
30. Tehnički remontni zavod NH „Đurđe Dimitrijević – Đura“ - Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
31. Vojna gimnazija - Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena
32. Lunić Zoran, pukovnik avijacije - zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
33. En Pešić - zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
34. Slavoljub Stojadinović - zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
35. Stane Ribič - zlatna medalja za zasluge
36. Admiral Anri Lakaj - zlatna medalja za zasluge
37. Humanitarna organizacija „Stara Raška“- zlatna medalja za zasluge
38. dr Nebojša Kuzmanović - zlatna medalja za zasluge
39. Novica Sovrlić – zlatna medalja za zasluge
40. Janko Brajković - zlatna medalja za zasluge
41. prof. dr Tomislav Marenović - zlatna medalja za zasluge
42. prof. dr Uroš Dojčinović - zlatna medalja za zasluge
43. Vitalij Viktorovič Solonjecki - zlatna medalja za zasluge
44. dr Zoran Đerić - zlatna medalja za zasluge
45. Šaban Šaulić, posthumno - zlatna medalja za zasluge
46. dr Ljiljana Nikšić - zlatna medalja za zasluge
47. Željko Dimitrijević - zlatna medalja za zasluge
48. dr Ivana Đuretić - zlatna medalja za zasluge
49. dr Zorica Crnogorac - zlatna medalja za zasluge
50. Mira Banjac - zlatna medalja za zasluge
51. Radoslav Graić - zlatna medalja za zasluge
52. Miloš Marjanović - zlatna medalja za zasluge
53. Janko Đorđević - zlatna medalja za zasluge
54. Nikola Pilić - zlatna medalja za zasluge
55. Kosta Antić - zlatna medalja za zasluge
56. Ljiljana Prentić - zlatna medalja za zasluge
57. Milan Grujić - zlatna medalja za zasluge
58. Veljko Đurić - zlatna medalja za zasluge
59. Slađana Zarić - zlatna medalja za zasluge
60. Dragan Aleksić - zlatna medalja za zasluge
61. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije odlikovani su: zlatna medalja za zasluge - 4 pripadnika i srebrna medalja za zasluge - 46 pripadnika
62. Potpukovnik Dragutin Dimčevski KOPR 63 - Orden belog orla sa mačevima drugi stepen.
 
Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, navedena odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2020. godine.
 
63. Njegovo svetlo visočanstvo, knez Albert II od Monaka - Orden Republike Srbije na lenti
 
DAN PRIMIRJA  - 11. novembar 2020. godine
64. dr Predrag KonGradski zavod za javno zdravlje Beograd – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena / KOPR 65
65. prof. dr Mijomir Pelemiš - Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
66. prof. dr Branislav Tiodorović – Institut za javno zdravlje Niš - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
67. doc. dr Goran Stevanović - Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
68. prof. dr Danica Grujičić – Klinički centar Srbije - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
69. prof. dr Branimir Nestorović -  Univerzitetska dečja klinikaTiršova - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
70. dr Srđa Janković – Univerzitetska dečja klinika Tiršova - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
71. doc. dr Ivana Milošević - Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije  - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
72. prof. dr Nebojša Lađević - Klinički centar Srbije- Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
73. doc. dr Marija Zdravković - Kliničko-bolnički centar „Bežanijska kosa“ - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
74. prof. dr Radmilo Janković – Klinički centar Niš- Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
75. Institut za transfuziju krvi Srbije – zlatna medalja za zasluge
76. Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut"– zlatna medalja za zasluge
77. Institut za javno zdravlje Vojvodine – zlatna medalja za zasluge
78. Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak"– zlatna medalja za zasluge
79. Institut za primenu nuklearne energije INEP– zlatna medalja za zasluge
80. Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo IMGGI– zlatna medalja za zasluge
81. JKP „Vodovod i kanalizacija“ Novi Sad– zlatna medalja za zasluge
82. JKP „Vodovod“ Sremska Mitrovica– zlatna medalja za zasluge
83. Vladimir Nešić – Institut „Mihajlo Pupin“ – zlatna medalja za zasluge
84. Ognjen Ristić -   Institut „Mihajlo Pupin“ – zlatna medalja za zasluge
85. prof. dr Vesna Turkulov – Klinika za infektivne bolesti Kliničkog centra Vojvodine – zlatna medalja za zasluge
86. prof. dr Petar Svorcan – Kliničko bolnički centar Zvezdara – zlatna medalja za zasluge
87. mr sci. med dr  Vesna Dopuđa Pantić –Kliničko bolnički centar Zvezdara– zlatna medalja za zasluge
88. doc. dr Nataša Petrović Stanojević –Kliničko bolnički centar Zvezdara– zlatna medalja za zasluge
89. Dušan Jovičić – Kliničko bolnički centar Zvezdara– zlatna medalja za zasluge
90. prof. dr Slobodan Milisavljević – Klinički centar Kragujevac– zlatna medalja za zasluge
91. prof. dr Dragoš Stojanović - Kliničko-bolnički centar „Zemun“ – zlatna medalja za zasluge
92. dr Vesna Savić – Kliničko-bolnički centar „Zemun“ – zlatna medalja za zasluge
93. Aleksandra Stojić – Kliničko-bolnički centar „Zemun“ – zlatna medalja za zasluge
94. prof. dr Vladimir Đukić - Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović-Dedinje“ – zlatna medalja za zasluge
95. dr Vladimir Radović –Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović-Dedinje“ – zlatna medalja za zasluge
96. Radica Avramović – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović-Dedinje“ – zlatna medalja za zasluge
97. Ana Stojković – Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije– zlatna medalja za zasluge
98. dr sci. med Marija Milenković – Klinički centar Srbije– zlatna medalja za zasluge
99. prof. dr Ivan Palibrk - Klinički centar Srbije– zlatna medalja za zasluge
100. dr Aleksandra Petrović – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska kosa“ – zlatna medalja za zasluge
101. Nada Milanović – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska kosa“ – zlatna medalja za zasluge
102. dr Nenad Ristović – Zdravstveni centar Zaječar– zlatna medalja za zasluge
103. Muamera Turković - Opšta bolnica Novi Pazar– zlatna medalja za zasluge
104. dr Biljana Glišić Ugrica – Gerontološki centar Novi Sad– zlatna medalja za zasluge
105. Ljubinka Cvetanović – Gerontološki centar Beograd– zlatna medalja za zasluge
106. Nataša Janković – Gerontološki centar Novi Sad– zlatna medalja za zasluge
107. dr sci. med Uglješa Jovičić, general-major -  Vojnomedicinska akademija– zlatna medalja za zasluge
108. doc. dr Ivo Udovičić, pukovnik - Vojnomedicinski centar Karaburma– zlatna medalja za zasluge
109. Zavod za biocide i medicinsku ekologiju – Beograd – srebrna medalja za zasluge
110. JKP „Gradska čistoća“ - Beograd– srebrna medalja za zasluge
111. Gradski zavod za javno zdravlje – Beograd– srebrna medalja za zasluge
112. Gerontološki centar Beograd– srebrna medalja za zasluge
113. Gerontološki centar Novi Sad– srebrna medalja za zasluge
114. Gerontološki centar Šabac– srebrna medalja za zasluge
115. Uprava za izvršenje krivičnih sankcija– srebrna medalja za zasluge
116. Nacionalna organizacija osoba sa invaliditetom Srbije – srebrna medalja za zasluge
117. Udruženje Džedajski pokret – Niš– srebrna medalja za zasluge
118. Centar za dnevni boravak dece, omladine i odraslih lica sa smetnjama u razvoju  „Mara“ – Niš – srebrna medalja za zasluge
119. Goran Bojović – Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije – srebrna medalja za zasluge
120. Mladen Mijatović – TV „Pink“ – srebrna medalja za zasluge
121. Ana Stamenković – Radio-televizija Srbije – srebrna medalja za zasluge
122. Ivana Božović - Radio-televizija Srbije – srebrna medalja za zasluge
123. Vladimir Zakonović - Radio-televizija Srbije – srebrna medalja za zasluge
124. Milica Marković – Dnevni list Blic – srebrna medalja za zasluge
125. Božica Velousis - Beograd– srebrna medalja za zasluge
126. Branko Antić – Beograd – srebrna medalja za zasluge
127. prof. Željko V. Zirojević – SUBNOR Srbije – srebrna medalja za zasluge
128. dr Miodrag Lazić, posthumno – Klinički centar Niš - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena / KOPR 66
129. prof. dr Dragan Marković, posthumno -  Klinički centar Srbije– zlatna medalja za zasluge
130. doc. dr Vladimir Žugić, posthumno – Klinički centar Srbije– zlatna medalja za zasluge
131. dr Biljana Natić Ljumović, posthumno – Dom zdravlja Niš– zlatna medalja za zasluge
132. dr Goran Ivanković, posthumno – Opšta bolnica Ćuprija– zlatna medalja za zasluge
133. dr Vojkan Šuluburić, posthumno – Opšta bolnica Čačak– zlatna medalja za zasluge
134. dr Dušanka Živković, posthumno – Opšta bolnica Leskovac– zlatna medalja za zasluge
135. dr Miroslav Vasić, posthumno – Varvarin– zlatna medalja za zasluge
136. dr Dragoslav Arsić, posthumno - Varvarin– zlatna medalja za zasluge
137. dr Stanislav Ostojić, posthumno – Klinički centar Vojvodine– zlatna medalja za zasluge
138. dr Miroslav Jovanović, posthumno – Beograd– zlatna medalja za zasluge
139. dr Milan Mileusnić, posthumno - Beograd– zlatna medalja za zasluge
140. Slavica Gujanica, posthumno – Dom zdravlja Sjenica– zlatna medalja za zasluge
 
Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, KOPR 67 :
 
141. Jelesije D. Radivojević, brigadni general – Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena
142. Radivoje R. Anđelković, pukovnik– Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena
143. Dragan B. Koruga, pukovnik – Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
144. Borislav N. Krnjajić, potpukovnik - Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
145. Toma A. Zorzić, kapetan - Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
146. Srđan A.  Lazić, pukovnik – srebrna medalja za zasluge
147. Petar Ž. Ćurčić, pukovnik– srebrna medalja za zasluge
148. Milan S. Mladenović, potpukovnik– srebrna medalja za zasluge
149. Milan M. Jovanović, potpukovnik– srebrna medalja za zasluge
150. Negovan D. Ivanković, potpukovnik– srebrna medalja za zasluge
151. Momčilo J. Marić, zastavnik prve klase– srebrna medalja za zasluge
152. Miroslav M. Ljiljak, zastavnik– srebrna medalja za zasluge
153. Goran  R. Petrović, zastavnik– srebrna medalja za zasluge
154. Jovica J. Deljanin, zastavnik– srebrna medalja za zasluge
155. Daliborka Radišić - Vojnomedicinski centar Karaburma– srebrna medalja za zasluge
156. Zoran T. Smiljković, potpukovnika – srebrna medalja za revnosnu službu
157. Nebojša Apostolović, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova - Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena KOPR 68
158. Pavle Gavura - srebrna medalja za zasluge KOPR 69
159. Nemanja Držaić – srebrna medalja za zasluge
160. Niko David – srebrna medalja za zasluge
161. Lazar Ereš – srebrna medalja za zasluge
162. Nenad Janković  – srebrna medalja za zasluge
163. Gzavijer Betel, premijer Velikog Vojvodstva Luksemburga – Orden Republike Srbije na lenti
164. Nikolaj Aleksandrovič Muhin, akademik, Ruska Federacija - Orden srpske zastave prvog stepena 
165. Zurab Konstantinovič Cereteli, akademik, Ruska Federacija - Orden srpske zastave prvog stepena
166. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 1 zlatna medalja za zasluge i 39 srebrnih medalja za zasluge, povodom Dana Vojske Srbije
167. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 69 srebrnih medalja za revnosnu službu, povodom Dana Vojske Srbije
168. Pripadnici Vojske Srbije - potpukovnik Šerbedžija Boško i potpukovnik Erkić Zoran - srebrne medalje za hrabrost „Miloš Obilić“
 
2021. godina
 
Sretenje 2021. godine
 
1. Njegova Svetost Gospodin Kiril Patrijarh moskovski i sve Rusije - Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici – KOPR 1
2. Jurij Borisov, zamenik predsednika Vlade Ruske Federacije - Orden Republike Srbije na lenti – KOPR 2
3. Prokopis Pavlopulos, bivši predsednik Republike Grčke - Orden Republike Srbije na lenti – KOPR 3
4. Nikos Hristodulidis, ministar spoljnih poslova Kiparske Republike – Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 4
5. Pekinški institut za genetska istraživanja (BGI Group) - Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 5
6. Emir Kusturica – Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 6
7. akademik Aleksandar Rukavišnjikov - Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 7
8. akademik Manana Popova - Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 8
9. Šumarski fakultet Univerziteta u Beogradu - Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 9
10. Pravoslavni bogoslovski fakultet Univerziteta u Beogradu - Sretenjski orden prvog stepena – KOPR 10
11. Aleksandar Berček - Sretenjski orden drugog stepena – KOPR 11
12. Pero Zubac -  Sretenjski orden drugog stepena – KOPR 12
13. Narodni muzej Toplice Prokuplje - Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 13
14. Narodni muzej Užice - Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 14
15. Šabačko pozorište - Sretenjski orden trećeg stepena – KOPR 15
16. Predrag Gaga Antonijević – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 16
17. Goran Bregović - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 17
18. Stefan Milenković - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 18
19. Milan Marinković Cile - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 19
20. mr Jadranka Jovanović - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 20
21. Momčilo Bajagić Bajaga - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 21
22. Borisav Bora Đorđević - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena - KOPR 22
23. Minja Subota - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 23
24. Er Srbija (Air Serbia) - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 24
25. Srpski nacionalni savjet Crne Gore – Podgorica - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 25
26. prof. dr Vlado Đajić generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 26
27. dr Tatjana Adžić Vukičević - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 27
28. prof. dr Miroslav Vukosavljević - Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena - KOPR 28
29. Nataša Drakulić - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena - KOPR 29
30. Univerzitet odbrane – Orden belog orla sa mečevima trećeg stepena – KOPR 30
31. potpukovnik Đorđe Ivanov - Orden belog orla sa mečevima trećeg stepena – KOPR 31
32. general policije Predrag Marić, posthumno - pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Orden zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena – KOPR 32
33. Stojanče Stošić, kapetan policije – Zlatna medalja za revnosnu službu – KOPR 33
34. Slavoljub Spasenović, vodnik prve klase - pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ - KOPR 34
35. Mirko Kešeljević, mlađi vodnik policije - pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova -  Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  - KOPR 34
36. Nikola Kilibarda, mlađi vodnik policije - pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  -  KOPR 34
37. Saša Bogićević, vojni službenik – pripadnik Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  -  KOPR 35
38. Nenad Crnogorac, vojni službenik - pripadnik Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“  -  KOPR 35
39. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za zasluge i (35 lica) srebrna medalja za zasluge – KOPR 36
40. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za revnosnu službu i (54 lica) srebrne medalje za revnosnu službu – KOPR 37
41. Džon Frotingam, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 38
42. Gordan Mihić, posthumno - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 39
43. Ivan Bekjarev, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 40
44. Miroljub Aleksić – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 41
45. Ljubomir Marjanović - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 41
46. Marina Abramović - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 42
47. Boban Stojiljković - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 43
48. prof. dr Časlav Mitrović - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 44
49. prof. dr Dragan Simeunović - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 45
50. dr Jovanka Lastić - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 46
51. prof. dr Stefano Piloto - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 47
52. prof. dr Robert Hodel - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 48
53. prof. Žan-Pol Bled - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 49
54. prof. dr Alesandro Nani Kosta - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 50
55. Danica Šmic - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 51
56. Branka Bakšić Mitić - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 52
57. prof. dr Dragan Stanić (Ivan Negrišorac) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 53
58. Slovački kulturni centar „Pavel Jozef Šafarik“ Novi Sad - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 54
59. OŠ „Miloš Savić“ – Lučica - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 55
60. Kulturno-umetničko društvo „Karadžić“ – Loznica - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 56
61. Fudbalski klub Vlasina – Vlasotince - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 57
62. Ženski fudbalski klub Spartak – Subotica - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 58
63. Srpska nacionalna akademija u Kanadi – Toronto - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 59
64. Kapetan Goran Veličković, posthumno - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 60
65. Kapetan Svetislav Vranić, posthumno - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 60
66. dr Peng Džićiang (Peng Zhiqiang) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
67. dr Hou Cailan (Hou Cailan) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
68. dr Guo Jubiaoa (Guo Yubiao) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
69. dr Ksiong Jan (Yan Xiong) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
70. dr Lin Bingliang (Lin Bingliang) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
71. dr Long Ćisui (Qisui Long) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
72. dr Liu Dajue (Dayue Liu) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
73. dr Tang Kećing (Tang Kejing) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
74. dr Čeng Šoudžen (Cheng Shouzhen) - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 61
75. prof. dr sc. med. Dragan Mikić, pukovnik - Vojnomedicinska akademija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
76. dr sci. med Gordana Krtinić - Opšta bolnica Subotica - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
77. dr Srđan Stevanović - Opšta bolnica Zrenjanin - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
78. dr Nenad Veljković - Opšta bolnica Kikinda - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
79. dr Endre Nađ Abonji  - Opšta bolnica Senta - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
80. Violeta Radojev Stokić - Opšta bolnica Vršac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
81. dr Moša Markovića - Opšta bolnica Pančevo - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
82. dr Aleksandar Zonjić - Opšta bolnica Sombor - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
83. dr Vujadin Trivković - Opšta bolnica Vrbas - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
84. dr med  Nataša Gocić Perić - Klinički centar Vojvodine - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
85. dr Nataša Sekulović - Opšta bolnica Sremska Mitrovica- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
86. dr med Milivoje Đurić  - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
87. dr Milorad Tadić  - Opšta bolnica Loznica- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
88. dr Snežana Arsenijević - Opšta bolnica Valjevo - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
89. dr Dehar Dehari - Opšta bolnica Smederevo - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
90. Senka Vorkapić - Opšta bolnica Smederevska Planka - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
91. Ivan Ranđelović - Opšta bolnica Petrovac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
92. dr Vesna Filipović  - Opšta bolnica Požarevac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
93. Vesna Kazaković - Klinički centar Kragujevac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
94. dr Katica Aranđelović - Opšta bolnica Ćuprija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
95. dr Snežana Zlatković - Opšta bolnica Paraćin - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
96. dr Nemanja Stanković - Opšta bolnica Jagodina- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
97. dr Nela Mitić - Opšta bolnica Bor- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
98. dr Slavko Babić - Zdravstveni centar Negotin - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
99. dr Nena Čukić - Zdravstveni centar Zaječar - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
100. prim dr sc. med Slađana Pavić - Zdravstveni centar Užice - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
101. dr Ljiljana Dušanović - Opšta bolnica Gornji Milanovac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
102. dr Marina Levajac - Opšta bolnica Čačak - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
103. dr Binela Mavrić - Opšta bolnica Novi Pazar - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
104. dr Milan Parezanović - Zdravstveni centar Kraljevo - Zlatna medalja za zasluge –     KOPR 62
105. dr Gorana Petrović Đorđević - Opšta bolnica Kruševac- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
106. dr Steva Stanišić - Klinički centar Niš - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
107. dr Tatjana Zečević - Opšta bolnica Prokuplje - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
108. dr Zoran Jovanović - Opšta bolnica Pirot - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
109. Nataša Jovčić Zorić - Opšta bolnica Leskovac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR   62
110. dr Danijela Petrović - Zdravstveni centar Surdulica - Zlatna medalja za zasluge –   KOPR 62
111. dr Stefana Mladenović - Zdravstveni centar Vranje - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
112. dr Aleksandra Aleksić – Kliničko-bolnički centar „Bežanijska Kosa“ - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
113. dr Duška Ignjatović – Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović“ - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
114. doc. dr Nebojša Mitrović – Kliničko-bolnički centar „Zemun“ - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
115. dr Lili Radulović – Kliničko bolnički centar Zvezdara - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
116. dr Ivan  Jeremić - Institut za reumatologiju - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
117. dr Vesna Savić – Institut za ortopediju Banjica - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
118. dr Slađana Đorić  - Klinika za rehabilitaciju ,,dr Miroslav Zotović" - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
119. dr Svetlana Aleksandrić - Specijalna bolnica za interne bolesti Mladenovac - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
120. dr Pavle Petrović - Specijalna bolnica „Sveti Sava“ - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
121. Nikola Avramović - Institut za rehabilitaciju Selters - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
122. dr Olga Janković - Specijalna bolnica za lečenje i rehabilitaciju "Merkur" Vrnjačka Banja - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
123. dr Marko Nikolić - Specijalna bolnica Niška Banja - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
124. dr sci. med Jelena Pajić - Institut za medicinu rada Srbije Dr Dragomir Karajović - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
125. ass. dr sci. med Mihailo Stjepanović - Klinika za pulmologiju Kliničkog Centra Srbije - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
126. dr Biljana Ćertić  - Klinika za rekonstruktivnu i plastičnu hirurgiju Kliničkog Centra Srbije - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
127. Tatjana Stevanović - Klinika za grudnu hirurgiju Kliničkog Centra Srbije - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
128. Milka Čehić - Klinika za infektivne i tropske bolesti Kliničkog Centra Srbije - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
129. Biljana Jokić - Privremena KOVID bolnica u Batajnici - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
130. dr Savko Marković - Privremena KOVID bolnica u Kruševcu - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
131. dr Snežan Radulović - Specijalna bolnica Banja Koviljača - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
132. prof. dr Milorad Jerkan – Dom zdravlja Niš - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
133. Marija Zekić – Klinički centar Niš - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
134. Marko Zekića – Dom zdravlja Niš  - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
135. Aleksandar Nikolić – Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
136. Veliša Barjaktarević - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
137. Dejan Petrović - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
138. Dragan Erić – Republički fond za zdravstveno osiguranje - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
139. Đorđe Andrić - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
140. Miloš Grozdanić - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
141. Nebojša Kačarević - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
142. Nenad Bulajić - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
143. Nikola Stanimirović - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
144. Nikola Stojanović - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
145. Petar Veselinović - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
146. Petar Radulović - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
147. Petar Ciganović - Bezbednosno-informativna agencija- Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
148. Rušiti Šejkin - Bezbednosno-informativna agencija - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 62
149. Bratislav Ilić – Televizija B92 – Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
150. Gordana Uzelac – Radio Televizija PINK - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
151. Danijela Davidov Kesar – Dnevni list Politika - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
152. Zoran Maksimović – Prva srpska televizija - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
153. Jelena Zorić – Televizija N1 - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
154. Jing Zang – China Central Television (CCTV) - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
155. Majkl Frojnd – Dnevni list The Jerusalem Post - Srebrna medalja za zasluge – KOPR 63
156. dr Anđelko Bačvanin, posthumno – Opšta bolnica Sremska Mitrovica – Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
157. dr Aleksandar Jovanovski, posthumno – Opšta bolnica Šabac - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
158. dr Jugoslav Grubor, posthumno – Opšta bolnica Loznica - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
159. dr Bora Evtov, posthumno – Klinički centar Kragujevac - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
160. dr Svetlana Vukčević, posthumno – Opšta bolnica Ćuprija - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
161. dr Slaviša Nestorović, posthumno – Zdravstveni centar Negotin - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
162. dr Slobodan Kazaković, posthumno – Zdravstveni centar Negotin - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
163. Mirjana Vignjević, posthumno – Zdravstveni centar Negotin - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
164. dr Slobodan Blagojević, posthumno – Opšta bolnica Čačak - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
165. dr Miodrag Jorović, posthumno – Opšta bolnica Čačak - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
166. dr Danijela Gordić, posthumno – Zdravstveni centar Kraljevo - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
167. Slađana Milenković, posthumno – Opšta bolnica Prokuplje - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
168. Marko Bjelica, posthumno - Kliničko-bolnički centar „Bežanijska Kosa“ - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
169. dr sci. med Bogdan Dejanović, posthumno – Institut za reumatologiju - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
170. dr Renata Saić Eminović, posthumno – Institut za ortopediju Banjica - Zlatna  medalja za zasluge – KOPR 64
 
Po Ukazu o dodeli odlikovanja od 08.03.2021. godine: 
 
171. Rolf Vencel – Razvojna banka Saveta Evrope – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 65 
 
Po Ukazu o dodeli odlikovanja zaslužnim pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije povodom Dana Vojske Srbije od 15.04.2021:
 
172. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za zasluge i (26 lica) srebrna medalja za zasluge – KOPR 67
173. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – (1 lice) zlatna medalja za revnosnu službu i (55 lica) srebrne medalje za revnosnu službu – KOPR 68 
174. Stiven E. Stajvers – Orden srpske zastave drugog stepena – KOPR 69 
 
Vidovdan 2021. godine 
 
175. Milorad Dodik - Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici – KOPR 70
176. Andrija Mandić – Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 71
177. Peter Sijarto - Orden srpske zastave prvog stepena – KOPR 72
178. prof. dr Jud Bauer – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 73
179. Predrag Miki Manojlović – Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 74
180. Bratislav Petković, posthumno - Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 75
181. dr sci. vet. med. Milanko Šekler - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena – KOPR 76
182. Filmski centar Srbije - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena – KOPR 77
183. Narodno pozorište Priština u Gračanici - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena – KOPR 78
184. Spomen-park „Kragujevački oktobar“ - Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena – KOPR 79
185. Milorad Arlov – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 80
186. Andrej Kavšek - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 81
187. Ljubomir Aleksov - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 82
188. Goran Despić - Zlatna medalja za zasluge – KOPR 83
189. Milan Nikolić - Privremena KOVID bolnica u Batajnici – Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
190. dr Zoran Marjanović - Kliničko-bolnički centar „Dr Dragiša Mišović-Dedinje“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
191. dr Svetlana Dinić - Institut za ortopediju Banjica - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
192. Mira Pešić - Institut za ortopediju Banjica - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
193. dr Dragana Malović - Vojnomedicinski centar Karaburma - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
194. dr sci. med. Danijela Čelić - Specijalna bolnica „Sveti Sava“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
195. dr Radmila  Amanović Ćuruvija - Specijalna bolnica „Sveti Sava“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
196. dr Tija Apostolović - Specijalna bolnica „Sveti Sava“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
197. Bojana Munćan - Specijalna bolnica „Sveti Sava“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
198. dr Dragan Stanojević - Specijalna bolnica „Sokobanja“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
199. Slađana Mijaljković - Specijalna bolnica „Sokobanja“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
200. Zoran Marković - Specijalna bolnica „Sokobanja“ - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
201. prim. mr sc. med. dr Snežana Kovačević - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
202. dr Miodrag Pavlović - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
203. Maja Iskić - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
204. dr Miloš Ranković - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
205. Ivanka Vasić - Opšta bolnica Šabac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
206. dr Ružica Radojević Marjanović - Klinički centar Kragujevac - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
207. dr Vladan Cvetanović - Privremena KOVID bolnica u Kruševcu - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
208. prim. dr Miloš Božović - Zdravstveni centar Užice - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
209. dr Rade Mijailović - Zdravstveni centar Užice - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
210. dr Jasmina Osmanović - Opšta bolnica Novi Pazar - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
211. dr Nermin Feković - Opšta bolnica Novi Pazar - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 84
212. Oliver Mandić - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 85
213. Breda Kalef Simonović - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 86
214. Aleksandar Gatalica - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 87
215. Vladimir Logunov - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 88
216. Radmilo Armenulić - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 89
217. Eva Ras - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 90
218. Đorđe Marjanović, posthumno – orden Karađorđeve zvezde prvog stepena – KOPR 91
219. Aleksandar Sanja Ilić, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 92
220. Zafir Hadžimanov, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 93
221. Božana Jovanović, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 94
222. Aleksandar Vasić, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 95
223. Desimir Stanojević, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 96
224. Kosta Hristić, posthumno - Zlatna medalja za zasluge - KOPR 97
225. Bogdan Pušić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 98
226. Ninoslav Cmolić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 98
227. Veselin Milić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 98
228. Dragan Ivanović, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
229. Mirko Đurić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
230. Branislav Tepavčević, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
231. Slobodan Rašeta, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
232. Rade Savić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
233. Blagoje Simić, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
234. Goran Vidaković, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
235. Vladimir Nikolov, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 99
236. Branislav Pavlović, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 100
237. Marko Mišić, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 100
238. Andrija Nikolić, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 100
239. Ivana Mileusnić, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 100
240. Zoran Savić, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Srebrna medalja za revnosnu službu – KOPR 100
241. Miomir Pajić, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije – Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 101
242. Saša Ivanić, zamenik tužioca za organizovani kriminal – Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 102
243. Zoran Babić, zamenik tužioca za organizovani kriminal - Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – KOPR 102
244. Mladen Nenadić, tužilac za organizovani kriminal – Orden zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena – KOPR 103
245. Vukoman Zagrađanin, posthumno – Zlatna medalja za zasluge – KOPR 104
 
Ukazi o odlikovanjima koje je potpisao predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić:
 
2012. godina
 
1. Žan Pjer Vernej, Francuska, Orden srpske zastave 3. stepena;
2. Sergej K. Šojgu, Rusija, Orden srpske zastave 1. stepena;
3. Hamdija Jusufspahić, Sretenjski orden 1. stepena;
4. Aca Singer, Sretenjski orden 2. stepena;
5. Jozef Pfajfer, Sretenjski orden 2. stepena;
6. Ištvan Čete Semeši, Sretenjski orden 2. stepena;
7. Jovan Radosavljević, Sretenjski orden 2. stepena;
8. Goran Savić, posthumno, zlatna medalja „Miloš Obilić“
9. Vladimir Luković, srebrna medalja za zasluge
10. Žan Ditur, posthumno, Francuska, Sretenjski orden 1. stepen
11. Remzi Klark, SAD, Sretenjski orden 2. stepen
12. Institut za fiziku, Sretenjski orden 3. stepen
13. Branislav Ćirlić, Orden srpske zastave 3. stepen
14. Patrik Beson, Francuska, Orden srpske zastave 3. stepen
15. Radoslav Zelenović, Sretenjski orden 3. stepen
16. Mervet Zaki Hasan – Egipat, Orden srpske zastave, trećeg stepena
17. Andreasu Hristuu - Kipar, Orden srpske zastave, trećeg stepena
18. Šigeo Kurihara, Japan, Orden srpske zastave 3. stepena
19. Miroslav Stamenković, posthumno medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
20. Tošio Cunozaki, Japan, Orden srpske zastave 2. stepen
21. Li Guobang, Kina,Orden srpske zastave 2. stepen
22. Vei Đinhu, Kina, Orden srpske zastave 2. stepen
23. Milunka Lazarević, Sretenjski orden 3. stepen
24. Ministarstvo odbrane, zlatne i srebrne medalje za revnosnu službu (140 ukupno)
25. Ministarstvo odbrane, medalje za revnosnu službu, sprečavanje požara (30 ukupno)
 
2013. godina
 
1. Ivan Gašparovič, predsednik Republike Slovačke, Orden Republike Srbije na lenti KOPR1
2. Dimitris Hristofijas, predsednik Kipra, Orden Republike Srbije na lenti KOPR2
3. Marijano Rahoj, premijer Kraljevine Španije, Orden Republike Srbije na lenti KOPR3
4. Karolos Papuljas, predsednik Grčke, Orden Republike Srbije na lenti KOPR4
5. Trajan Basesku, predsednik Rumunije, Orden Republike Srbije na lenti KOPR5
6. predsednik Upravnog odbora Fonda B-92, Veran Matić - Akcija bitka za bebe, Sretenjski orden 3. stepen KOPR6
7. Marija Crnobori, Sretenjski orden 3. stepen KOPR7
8. Den Barton, SAD, Orden srpske zastave 2. stepen KOPR8
9. Narodna biblioteka Srbije, Sretenjski orden 2. stepen KOPR9
10. Nebojša Milić, posthumno, Orden zasluga za odbranu i bezbednost 2. stepen KOPR10
11. Slaviša Marković posthumno, Orden zasluga za odbranu i bezbednost 2. stepen KOPR 10
12. Tomislav Bećagović, Zlatna medalja za hrabrost „ Miloš Obilić“ KOPR11
13. Prvo beogradsko pevačko društvo, zlatna medalja za zasluge KOP12
14. Osnovna škola „Lazar Savatić“, srebrna medalja za zasluge KOP13
15. Profesor dr Afksendijos Kalangos, Sretenjski orden drugog stepena KOPR14
16. Harold Pinter, posthumno, Velika Britanija, Sretenjski orden prvog stepena KOPR15
17. General Pjer Mari Galoa, posthumno, Francuska Sretenjski orden prvog stepena KOPR16
18. Peter Handke, iz Austrije zlatna medalja za zasluge KOPR17
19. Mikis Teodorakis, iz Grčke, zlatna medalja za zasluge KOPR18
20. Per Jakobsen, iz Danske, zlatna medalja za zasluge KOPR19
21. S. S. Čaman iz Indije, zlatna medalja za zasluge KOPR20
22. Johei Sasakava iz Japana, zlatna medalja za zasluge KOPR21
23. Majkl Čosudovski, iz Kanade, zlatna medalja za zasluge KOPR22
24. prof. dr. Euđeniju Simion iz Rumunije, zlatna medalja za zasluge KOPR23
25. Nikita Mihalkov, iz Rusije, zlatna medalja za zasluge KOPR24
26. prof. Rajko Doleček, iz Češke, zlatna medalja za zasluge KOPR25
27. prof. dr. Volfgang Rihter,Nemačka, zlatna medalja za zasluge KO26
28. Natalija Aleksejevna Naročnickaja Rusija, zlatna medalja za zasluge KOPR27
29. prof. Sergej Kostjan iz Belorusije srebrna medalja za zasluge KOPR28
30. prof. Ivan Čarota iz Belorusije, srebrna medalja za zasluge KOPR29
31. Džon Lohland iz Velike Britanije, srebrna medalja za zasluge KO30
32. prof. dr. Džafer Abdul Mehdi Sahib iz Iraka, srebrna medalja za zasluge KOPR31
33. prof. Aldo Bernardini, Italija, srebrna medalja za zasluge KOP32
34. Janos Haralampidis, sa Kipra, srebrna medalja za zasluge KOPR33
35. Majkl Parenti iz SAD, srebrna medalja za zasluge KOPR34
36. Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici KOPR35
37. Predsednik Republike Jermenije Serž Sargasjan, Orden Republike Srbije na lenti KOPR36
38. Predsednik Republike Azerbejdžan Ilham Alijev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR37
39. Predsednik Republike Belorusije Aleksandar Lukašenko, Orden Republike Srbije na lenti KOPR38
40. Predsednik Gruzije Mihail Sakašvili, Orden Republike Srbije na lenti KOPR39
41. Predsednik Republike Kazahstan Nursultan Nazarbajev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR40
42. Predsednik Kirgiske Republike Almazbek Atambajev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR41
43. Predsednik Republike Moldavije Nikolaje Timofti, Orden Republike Srbije na lenti KOPR42
44. Predsednik Republike Tadžikistan Emomali Rahmon, Orden Republike Srbije na lenti KOPR43
45. Predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov, Orden Republike Srbije na lenti KOPR44
46. Predsednik Ukrajine Viktor Janukovič, Orden Republike Srbije na lenti KOPR45
47. Predsednik Republike Uzbekistan Islam Karimov, Orden Republike Srbije na lenti KOPR46
48. Migel Anhel Moratinos Kujaube, bivši ministar spoljnih poslova Kraljevine Španije, Orden srpske zastave prvog stepena KOPR47
49. Fulvio Grimaldi iz Italije, zlatna medalja za zasluge KOPR48
50. Rolf Beker iz Nemačke, zlatna medalja za zasluge KOPR49
51. Lijana Kaneli iz Grčke, srebrna medalja za zasluge KOPR50
52. Franc Veber, iz Švajcarske, srebrna medalja za zasluge KOPR 51
53. Ugo Čaves, posthumno, predsednik Venecuele Orden Republike Srbije na lenti KOPR 52
54. Aleksandar M. Babakov iz Rusije, Sretenjski orden II stepena KO53
55. Mohamed Dahlan Ujedinjeni arapski emirati, Orden srpske zastave II stepena KOPR 54
56. KOPR 55 Istorijski muzej Srbije Beograd Sretenjski orden III stepena
57. KOPR 56 Javno preduzeće Službeni glasnik Sretenjski orden II stepena
58. KOPR 57 Vladimir Ivanovič Jakunjin iz Rusije zlatna medalja za zasluge
59. KOPR 58 Favzi Abdulaziz Ahmad Al-Džasem, bivši ambasador države Kuvajt - Orden srpske zastave drugog stepena
60. KOPR 59 Vagif Mustafajev iz Azerbejdžana orden srpske zastave trećeg stepena
61. KOPR 60 Melisa Bin iz Sjedinjenih Američkih Država orden srpske zastave trećeg stepena
62. KOPR 61 Pjer Anri Binel iz Francuske zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
63. KOPR 62 Leonid Grigorjevič Ivašov zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
 
2014. godina
 
1. KOPR 1 – prof. dr Icuko Teruoka, Japan, zlatna medalja za zasluge uručeno
2. KOPR 2 – prof. Milorad Ekmečić, Sretenjski orden drugog stepena
3. KOPR 3 – Stela Džatras, posthumno, zlatna medalja za zasluge
4. KOPR 4 – Privr. dr. ZASTAVA oružje, Sretenjski orden trećeg stepena
5. KOPR 5 – Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad, Sretenjski orden trećeg stepena
6. KOPR 6 – dr Dobrivoje Ogašanović, posthumno zlatna medalja za zasluge
7. KOPR 7 - prof. dr Ivo Đinović, zlatna medalja za zasluge
8. KOPR 8 – dr Veselin Đuretić, Sretenjski orden trećeg stepena
9. KOPR 9 - Verica Barać, posthumno, zlatna medalja za zasluge
10. KOPR 10 – Đorđe Mihajlović, Orden srpske zastave drugog stepena
11. KOPR 11 – Stanko Stojiljković, zlatna medalja za zasluge
12. KOPR 12 - Ministarstvo odbrane, 22 zlatne i 40 srebrnih medalja za revnosnu službu
13. KOPR 13 – Kliničko bolnički centar Zemun, Sretenjski orden drugog stepena
14. KOPR 14 – Arhiv Srbije, Sretenjski orden drugog stepena
15. KOPR 15 – dr Vera Radosavljević, zlatna medalja za zasluge
16. KOPR 16 – Petar Omčikus, Sretenjski orden trećeg stepena
17. KOPR 17 –Goran R. Đorđević, posthumno, zlatna medalja za zasluge
18. KOPR 18 – Milomir Glavčić, Kanada, zlatna medalja za zasluge
19. KOPR 19 – Svetlana Stević, zlatna medalja za zasluge
20. KOPR 20 – Ružica Popović, zlatna medalja za zasluge
21. KOPR 21 – Borivoje Nikolić, Rumunija, zlatna medalja za zasluge
22. KOPR 22 – dr Rodoljub Živadinović, zlatna medalja za zasluge
23. KOPR 23 – Novosadski sajam a.d., zlatna medalja za zasluge
24. KOPR 24 – prof. Darinka Matić Marović, zlatna medalja za zasluge
25. KOPR 25 – prof. dr. Nadežda Basara, zlatna medalja za zasluge
26. KOPR 26 – prof. Aleksandar S. Vujić, Sretenjski orden trećeg stepena
27. KOPR 27 – Nikola Karović, zlatna medalja za zasluge
28. KOPR 28 – Senad Kašović, zlatna medalja za zasluge
29. KOPR 29 – dr. Đorđije Karadaglić, zlatna medalja za revnosnu službu
30. KOPR 30 – Živković Aleksandar, generalpotpukovnik, Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
31. KOPR 31 – Vojnomedicinska akademija, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
32. KOPR 32 – Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 8 lica - Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena
33. KOPR 33 - Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
- Orden zasluga za odbranu i bezbednost drugog stepena – 3 lica
- Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena – 5 lica
34. KOPR 34 - Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
- Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“ – 5 lica
- Zlatna medalja za zasluge – 1 lice
- Srebrna medalja za zasluge – 18 lica
- Srebrna medalja za revnosnu službu - 1 lice
35. KOPR 35 Kina – amb. Džang Vansjue - Orden srpske zastave II stepena
36. KOPR 36 Indonezija - amb. Samuel Samson -Orden srpske zastave II stepena
37. KOPR 37 –Kopnena vojska Vojske Srbije - Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
38. KOPR 38 - Alžir – ambasador Abdelkader Mesdua - Orden srpske zastave II stepena
39. KOPR 39 – Vazduhoplovstvo i PVO Vojske Srbije - Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
 
2015. godina
 
1. KOPR 1 – Gregori Rusović, počasni konzul u Nju Orleansu, SAD, zlatna medalja za zasluge
2. KOPR 2 – Dragica Gaga Rosić, prevodilac, srebrna medalja za zasluge
3. KOPR 3 – Nada Milić - Sretenjski orden prvog stepena
4. KOPR 4 – Fudbalski klub „Vojvodina“, zlatna medalja za zasluge
5. KOPR 5 – Oš „Prota Stevan Popović“, Čumić Sretenjski orden drugog st.
6. KOPR 6 – Ćezare Vismar, posthumno, Italija, zlatna medalja za zasluge
7. KOPR 7 - Prof. dr Milan Raspopović - Sretenjski orden trećeg stepena
8. KOPR 8 – Slobodan Marković - zlatna medalja za zasluge
9. KOPR 9 - Vaterpolo savez Srbije - Sretenjski orden drugog stepena
10. KOPR 10 – Luiz Miler, Velika Britanija - zlatna medalja za zasluge
11. KOPR 11 – Nikolaj Petrovič Burljajev,Rusija - srebrna medalja za zasluge
12. KOPR 12 – Klinič.bol.centar Zvezdara Beograd - zlatna medalja za zasluge
13. KOPR 13 – Dr Babken Simonjan, počasni konzul u Jermeniji - zlatna medalja za zasluge
14. KOPR 14 – Prof. dr Smilja Avramov - Sretenjski orden prvog stepena
15. KOPR 15 – Prof. Noam Čomski, SAD - Sretenjski orden drugog stepena
16. KOPR 16 – Žandarmerija, MUP - Zlatna medalja za zasluge
17. KOPR 17 – Protivteroristička jedinica, MUP - Zlatna medalja za zasluge
18. KOPR 18 – Spec.antiteroristička jedinica,MUP -Zlatna medalja za zasluge
19. KOPR 19 – Prof. dr Ivan Klajn - Sretenjski orden trećeg stepena
20. KOPR 20 – Dejan Lazarević, posthumno, vatrogasac, zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“
21. KOPR 21 – Dr Miomir Korać, dir. Arheološkog instituta SANU Sretenjski orden trećeg stepena
22. KOPR 22 – Ljubiša Samardžić - zlatna medalja za zasluge
23. KOPR 23 – Velimir Bata Živojinović - zlatna medalja za zasluge
24. KOPR 24 – Dragan Nikolić - zlatna medalja za zasluge
25. KOPR 25 – Milena Dravić - zlatna medalja za zasluge
26. KOPR 26 – Borivoje Bora Todorović, posthumno - zlatna medalja za zasluge
27. KOPR 27 – Vojislav Bubiša Simić - zlatna medalja za zasluge
28. KOPR 28 – Vojkan Borisavljević - zlatna medalja za zasluge
29. KOPR 29 – Milutin Popović Zahar - zlatna medalja za zasluge
30. KOPR 30 – Zoran Simjanović - zlatna medalja za zasluge
31. KOPR 31 – Konstantin Kosačov, Rusija - zlatna medalja za zasluge
32. KOPR 32 – Valerij Rjazanskij, Rusija - zlatna medalja za zasluge
33. KOPR 33 - Đorđe Marjanović - Sretenjski orden trećeg stepena
34. KOPR 34 - Slavoljub Đukić, novinar - zlatna medalja za zasluge
35. KOPR 35 - Radomir Vuković, arhitekta - zlatna medalja za zasluge
36. KOPR 36 - Građevinska tehnička škola, Beograd- zlatna medalja za zasluge
37. KOPR 37 – General Ljubiša Diković, načelnik Generalštaba VojskeSrbije, Orden belog orla sa mačevima prvog stepena
38. KOPR 38 – Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 16 zlatnih medalja za revnosnu službu i 35 srebrnih medalja za revnosnu službu
39. KOPR 39 – Miroslav Milošević, JAR - zlatna medalja za zasluge
40. KOPR 40 - „Kobre“Bataljon vojne policije spec. namene - zlatna medalja za zasluge
41. KOPR 41 - Jozef Martinos, počasni konzul u Libanu - zlatna medalja za zasluge
42. KOPR 42 Mehriban Alijeva, predsednica Fondacije „Hejdar Alijev“ Azerbejdžan - Sretenjski orden dugog stepena
43. KOPR 43 Kardinal Pjetro Parolin, državni sekretar Svete Stolice, Orden Republike Srbije na lenti
44. KOPR 44 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, 19: 2 zlatne medalja za zasluge, 17 srebrna medalja za zasluge
45. KOPR 45 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, 32: 4 zlatne medalje za revnosnu službu i 28 srebrne medalje za revnosnu službu
46. KOPR 46 Posthumno 6 zlatnih medalja za hrabrost „Miloš Obilić“: major avijacije Omer Mehić, kapetan avijacije Milovan Đukarić, zastavnik Nebojša Drajić, zastavnik Ivan Miladinović, lekar dr Dževad Ljajić i medicinski tehničar Miroslav Veselinović
47. KOPR 47 Garda Vojske Srbije - Orden belog orla sa mačevima drugog stepena
48. KOPR 48 Kadetska brigada Škole nacionalne odbrane Vojne akademije Zlatna medalja za zasluge
49. KOPR 49 - 98. vazduhoplovna brigada RVO i PVO zlatna medalja za zasluge
50. KOPR 50 Rečna flotila Kopnene Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge
51. KOPR 51 - 246. bataljon ABHO Kopnene Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge
52. KOPR 52 - Komanda za obuku Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge
53. KOPR 53 - Brigada veze Vojske Srbije Zlatna medalja za zasluge
54. KOPR 54 - 4. brigada Kopnene Vojske Srbije - zlatna medalja za zasluge
55. KOPR 55 - 5. bataljon vojne policije Kopnene Vojske Srbije - zlatna medalja za zasluge
56. KOPR 56 - Fidel Alehandro Kastro Rus, Republika Kuba – Orden Republike Srbije na lenti
57. KOPR 57 - Sektor za vanredne situacije MUPa - Orden zasluga za odbranu i bezbednost drugog stepena
58. KOPR 58 - Porša Simpson Miler, premijer Jamajke - Orden Republike Srbije na lenti
59. KOPR 59 - nadbiskup Orlando Antonini, apostolski nuncij, amb. Svete Stolice - Orden srpske zastave drugog stepena
60. KOPR 60 – ambasador Republike Tunis, Mažid Hamlaui - Orden srpske zastave drugog stepena
61. KOPR 61 - ambasador Republike Azerbejdžan, Eldar Humbat oglu Hasanov - Orden srpske zastave drugog stepena
62. KOPR 62 - Dan KOV / pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 15 srebrnih medalje za zasluge
63. KOPR 63 - pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 4 zlatne medalje za revnosnu službu i 28 srebrnih medalja za revnosnu službu
64. KOPR 64 - 250. raketna brigada za protivvazduhoplovna dejstva Vojske Srbije - zlatna medalje za zasluge
65. KOPR 65 - Dan RVPVO / pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije 20 medalja za zasluge: 1 zlatna i 19 srebrnih
66. KOPR 66 - pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 32 medalje za revnosnu službu/ 4 zlatne i 28 srebrnih medalja za revnosnu službu
 
2016. godina
 
1. Gimnazija u Kruševcu, Sretenjski orden prvog stepena
2. Srpsko geološko društvo, Sretenjski orden drugog stepena
3. Institut „Mihajlo Pupin“, Sretenjski orden drugog stepena
5. Prirodnjački muzej iz Beograda,  Sretenjski orden drugog stepena
6. Institut za kukuruz „Zemun Polje“, Sretenjski orden trećeg stepena
7. Matematička gimnazija iz Beograda, Sretenjski orden trećeg stepena
8. Muzička škola „Mokranjac“ iz Beograda, Sretenjski orden trećeg stepena
9. Biblioteka grada Beograda, Sretenjski orden trećeg stepena
10. Institut za mikrobiologiju i imunologiju, Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Sretenjski orden trećeg stepena
11. Mladomir Puriša Đorđević, Sretenjski orden drugog stepena
12. Ranko Žeravica, posthumno zlatna medalja za zasluge
13. Arno Gujon, zlatna medalja za zasluge
14. Helen Delić – Bentli, iz SAD, zlatna medalja za zasluge
15. Prof. dr Zoran V. Krivokapić, zlatna medalja za zasluge 
16. Akademik Milovan Danojlić, zlatna medalja za zasluge
17. Institut za uporedno pravo, zlatna medalja za zasluge
18. Kulturno - umetničko društvo “Šandor Petefi” iz Mužlje, zlatna medalja za zasluge
19. Žan Kristof Buison, zlatna medalja za zasluge
20. Jugoslav Vlahović, zlatna medalja za zasluge
21. Duško Gojković, zlatna medalja za zasluge
22. Zvonko Bogdan, zlatna medalja za zasluge
23. Miroslava Mira Stupica, zlatna medalja za zasluge
24. Veljko Guberin, posthumno zlatna medalja za zasluge
25. Dr Slavomir Gvozdenović, zlatna medalja za zasluge
26. Prof. Mađid Samii, zlatna medalja za zasluge
27. Dejan Savić, selektor Vaterpolo reprezentacije Republike Srbije, zlatna medalja za zasluge
28. Miodrag B. Protić, osnivač i prvi upravnik Muzeja savremene umetnosti u Beogradu, zlatna medalja za zasluge
29. Ivanka Raspopović, posthumno zlatna medalja za zasluge
30. Momčilo Moša Todorović, srebrna medalja za zasluge
31. Dragi Jelić (Ju grupa),  srebrna medalja za zasluge
32. Živorad Žika Jelić (Ju grupa),  srebrna medalja za zasluge
33. Donka Špiček, srebrna medalja za zasluge
34. Prof. dr Stojan Radenović, srebrna medalja za zasluge
35. Narcisa Knežević Šijan, srebrna medalja za zasluge
36. Predsednik Demokratske Narodne Republike Alžir Abdelaziz Buteflika, Orden Republike Srbije na lenti
37. Predsednik Republike Angola Žoze Eduardo dos Santos , Orden Republike Srbije na lenti
38. Predsednik Republike Bocvane Ijan Kama, Orden Republike Srbije na lenti
39. Predsednik Republike Ekvatorijalne Gvineje Teodoro Obijang Ngema Mbasogo, Orden Republike Srbije na lenti
40. Predsednik Države Eritreje Isaias Afverki, Orden Republike Srbije na lenti
41. Predsednik Savezne Demokratske Republike Etiopije dr Mulatu Tešome, Orden Republike Srbije na lenti
42. Predsednik Republike Zambije Edgar Lungu, Orden Republike Srbije na lenti
43. Predsednik Zelenortske Republike Žorž Karlos de Almejde Fonseka, Orden Republike Srbije na lenti
44. Predsednik Republike Zimbabve Robert Gabrijel Mugabe, Orden Republike Srbije na lenti
45. Predsednik Republike Južne Afrike Džejkob Zuma, Orden Republike Srbije na lenti
46. Predsednik Republike Južni Sudan Salva Kir Majardit, Orden Republike Srbije na lenti
47. Predsednik Republike Kamerun Pol Bija, Orden Republike Srbije na lenti
48. Predsednik i glavnokomandujući oružanih snaga Republike Kenije Uhuru Kenijata, Orden Republike Srbije na lenti
49. Predsednik Demokratske Republike Kongo Žozef Kabila, Orden Republike Srbije na lenti
50. Predsednik Republike Kongo Deni Sasu - Ngeso, Orden Republike Srbije na lenti
51. Predsednik Republike Madagaskar Heri Radžaonarimampianina, Orden Republike Srbije na lenti
52. Predsednik Republike Mali Ibrahim Bubakar Keita, Orden Republike Srbije na lenti
53. Kralj Maroka Muhamed VI, Orden Republike Srbije na lenti
54. Predsednica Republike Mauricijus Amina Gurib-Fakim, Orden Republike Srbije na lenti
55. Predsednik Republike Mozambik Filipe Žasinto Njusi, Orden Republike Srbije na lenti
56. Predsednik Republike Namibije dr Hage Gotfrid Gejngob, Orden Republike Srbije na lenti
57. Predsednik Savezne Republike Nigerije Muhamadu Buhari, Orden Republike Srbije na lenti
58. Predsednik Republike Ruande Pol Kagame, Orden Republike Srbije na lenti
59. Predsednik Republike Sao Tome i Prinsipe Manuel Pinto Da Kosta, Orden Republike Srbije na lenti
60. Predsednik Republike Sejšeli Džejms A. Mičel, Orden Republike Srbije na lenti
61. Predsednik Republike Sudan Omar Hasan al-Bašir, Orden Republike Srbije na lenti
62. Predsednik Tuniske Republike Beži Kaid Esebsi, Orden Republike Srbije na lenti
63. Predsednik Republike Ugande Joveri Museveni, Orden Republike Srbije na lenti
64. Predsednica Centralnoafričke Republike Katarina Samba-Panza, Orden Republike Srbije na lenti
65. Predsedavajuća Komisije Afričke unije Nkosazana Dlamini-Zuma, Orden Republike Srbije na lenti
66. Erastus Mvenča, Orden srpske zastave prvog stepena
67. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije odlikovani su sledećim odlikovanjima: tri Ordena belog orla sa mačevima drugog stepena, devetnaest Ordena belog orla sa mačevima trećeg stepena, dva Ordena za odbranu i bezbednost prvog stepena, deset Ordena za odbranu i bezbednost drugog stepena, trideset osam Ordena za odbranu i bezbednost trećeg stepena, jedna zlatna medalja za zasluge, sedam srebrnih medalja za zasluge, tri zlatne medalje za revnosnu službu i dvadesetpet srebrnih medalja za revnosnu službu.
 
Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2016. godine.
 
68. KOPR71 Opština Krf, Republika Grčka, Sretenjski orden prvog stepena
69. KOPR72 Dr Tedros Adhanom Gebrejesus, ministar in. poslova SDR Etiopije, Orden srpske zastave prvog stepena
70. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, KOPR 73 - 2 zlatne i 15 srebrnih medalja za zasluge i KOPR 74 - 7 zlatnih i 25 srebrnih medalja za revnosnu službu
71. KOPR75 Predsednik Narodne Republike Kine, Si Đinping, Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici
72. KOPR 76 Vizantološki institut Srpske akademije nauka i umetnosti, Sretenjski orden drugog stepena
73. KOPR 77 Brigada veze, Jedinica Generalštaba Vojske Srbije Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
74. KOPR 78 Specijalna brigada, Jedinica Kopnene Vojske Srbije Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
75. KOPR 79 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 1 zlatna i 15 srebrnih medalja za zasluge
76. KOPR 80 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 2 zlatne i 29 srebrnih medalja za revnosnu službu
77. KOPR 81 - 224. Centar za elektronska dejstva Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
78. KOPR 82 Centralna logistička baza Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
79. KOPR 83 Dibalj Aleksandar iz Ruske Federacije zlatna medalja za zasluge
80. KOPR 84 - 204. vazduhoplovna brigada Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena
81. KOPR 85 Kasim - Žomart Kemeluli Tokajev, Kazahstan, Orden srpske zastave prvog stepena
82. KOPR 86 Sergej Viktorovič Lavrov, min. in. poslova Ruske Federacije Orden srpske zastave prvog stepena
83. KOPR 87 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, RVO i pvo 15 srebrnih medalja za zasluge
84. KOPR 88 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, RVO i pvo 30 srebrnih medalja za revnosnu službu
 
2017. godina
 
1. Olimpijski komitet Srbije, Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
2. Paraolimpijski komitet Srbije, Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
3. Galerija naivne umetnosti u Kovačici, Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena
4. Nemanja Radulović, Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena
5. Ivana Španović, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
6. Ana Ivanović, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
7. Jelena Janković, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
8. Marina Maljković, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena
9. Srpska akademija nauka i umetnosti, Sretenjski orden prvog stepena
10. Matica srpska, Sretenjski orden prvog stepena
11. Somborska preparandija/Pedagoški fakultet u Somboru, Sretenjski orden prvog stepena
12. Crveni krst Srbije, Sretenjski orden drugog stepena
13 Grad Žozije u Francuskoj, Sretenjski orden drugog stepena
14. Pedagoški muzej u Beogradu, Sretenjski orden drugog stepena
15. Arhiv Vojvodine, Sretenjski orden drugog stepena
16. Zadužbina Ilije Milosavljevića Kolarca, Sretenjski orden drugog stepena
17. OŠ „Braća Aksić” iz Lipljana, Sretenjski orden drugog stepena
18. Institut za voćarstvo, Čačak, Sretenjski orden trećeg stepena
19. Institut za međunarodnu politiku i privredu iz Beograda, Sretenjski orden trećeg stepena
20. Dečji kulturni centar Beograd, Sretenjski orden trećeg stepena
21. Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković”, Univerziteta u Beogradu, Sretenjski orden trećeg stepena
22. Atelje 212, Sretenjski orden trećeg stepena
23. BITEF (Beogradski internacionalni teatarski festival), Sretenjski orden trećeg stepena
24. Institut za patologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Sretenjski orden trećeg stepena
25. Akademik Nikola Koka Janković, Sretenjski orden trećeg stepena
26. Beogradsko dramsko pozorište, Sretenjski orden trećeg stepena
27. Renato Grbić, Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić”
28. Pukovnik dr Patrik - Stefan Bario, Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić”
29. Pukovnik Žak Ogar, Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić”
30. Nenad Stojadinović, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova, posthumno Zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić”
31. Ahmed Abul Geit, Orden srpske zastave prvog stepena
32. Diana Hulija Senko, Zlatna medalja za zasluge
33. Danica Marinković, Zlatna medalja za zasluge
34. Sesar Antonio Molina, Zlatna medalja za zasluge
35. Mersedes Monmani, Zlatna medalja za zasluge
36. Rikardo-Antonio Ruis de la Serna, Zlatna medalja za zasluge
37. Vesna Stanojević, Zlatna medalja za zasluge
38. Prof. dr Tibor Tot, Zlatna medalja za zasluge
39. Suzana Ruiz Ćeruti, Zlatna medalja za zasluge
40. Savez izviđača grada Niša,Zlatna medalja za zasluge
41. Prof. dr Jugoslav Vasić,  Zlatna medalja za zasluge
42. Niška crkveno pevačka družina „Branko”, Zlatna medalja za zasluge
43. Muzej afričke umetnosti u Beogradu, Zlatna medalja za zasluge
44. Prof. dr Roberto Veraldi, Zlatna medalja za zasluge
45. Delfina Rajić, Zlatna medalja za zasluge
46. Savez slepih Srbije, Zlatna medalja za zasluge
47. Miladin Marković, Zlatna medalja za zasluge
48. Dragomir Acović, Zlatna medalja za zasluge
49. Akademski hor Collegium Musicum, Zlatna medalja za zasluge
50. Dragan Marković, Zlatna medalja za zasluge
51. Hano Soravia, Zlatna medalja za zasluge
52. Spiridon Mastoras, Zlatna medalja za zasluge
53. Zorica Lončar Kasalica,Zlatna medalja za zasluge
54. Trinaesta beogradska gimnazija, Zlatna medalja za zasluge
55. Zdravko Čolić, Zlatna medalja za zasluge
56. Prof. Radmila Bakočević, Zlatna medalja za zasluge
57. Prof. Biserka Cvejić,  Zlatna medalja za zasluge
58. Prof. dr Vaso Antunović, Zlatna medalja za zasluge
59. Zdravko Šotra, Zlatna medalja za zasluge
60. Kiril Kravčenko, Zlatna medalja za zasluge
61. Efraim Zurof, Zlatna medalja za zasluge
62. Prof. dr Predrag Peško, Zlatna medalja za zasluge
63. Prof. dr Radan Džodić, Zlatna medalja za zasluge
64. Prof. dr Marko Bumbaširević, Zlatna medalja za zasluge
65. Novica Negovanović, Zlatna medalja za zasluge
66. Prof. dr Nebojša Lalić, Zlatna medalja za zasluge
67. Prof. dr Miljko Ristić, Zlatna medalja za zasluge
68. Doc. dr Radivoje Nikolić, Zlatna medalja za zasluge
69. Vlastimir Vlasta Velisavljević, Zlatna medalja za zasluge
70. Doc. dr Dragan Milić, Zlatna medalja za zasluge
71. Ljubo Lazović, Srebrna medalja za zasluge
72. Dr Ćamil Alijev, Srebrna medalja za zasluge
73. Fikrat Nadžafov, Srebrna medalja za zasluge
74. Tansel Pekdemir, Srebrna medalja za zasluge
75. Nedžmedin Saćipi,  Srebrna medalja za zasluge
76. Milorad Mažić, Srebrna medalja za zasluge
77. Stevan Labudović, Srebrna medalja za zasluge
78. Visoka turistička škola strukovnih studija u Beogradu, Srebrna medalja za zasluge
79. Rade Jezdić, Srebrna medalja za zasluge
80. Nacionalna služba za zapošljavanje, Srebrna medalja za zasluge
81. Prof. dr Slobodan Vujić, Srebrna medalja za zasluge
82. Grupa SMAK, Srebrna medalja za zasluge
83. Mirko Babić, Srebrna medalja za zasluge
84. Jaroslav Foldina,  Srebrna medalja za zasluge
85. Povodom Dana državnosti, odlikovani su pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, i to: jedan Orden belog orla sa mačevima, tri Ordena zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena, dve zlatne medalje za zasluge, osamnaest srebrnih medalja za zasluge, šest zlatnih medalja za revnosnu službu i dvadeset sedam srebrnih medalja za revnosnu službu.
Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije navedena odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2017. godine.
86. Vitalij Čurkin, Ruska Federacija, posthumno - Orden srpske zastave prvog stepena
87. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije: 1 zlatna i 18 srebrnih medalja za zasluge
88. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije - 2 zlatne medalje za revnosnu službu i 31 srebrna medalja za revnosnu službu
89. Luka Radovanović - zlatna medalja za revnosnu službu, službenik u Ministarstvu spoljnih poslova
90. Posthumno piloti RVOiPVO - zlatna medaljom za hrabrost „Miloš Obilić“ - 6 lica: potpukovnik Nenad Đ. Ćulibrk i kapetan Dejan A. Pandurović i posthumno potpukovnik Miroslav Perišić, kapetan Darko Kostić i vojni nameštenici Dejan Kovačević i Željko Nikolićpripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
91. Pripadnici MUPa, Sektora za vanredne situacije - zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, 6 lica - Milošević Nenad, komandant vatrogasno-spasilačke brigade, Marinković Predrag, komandir vatrogasno spasilačkog odeljenja, Simović Ivan, vatrogasac-spasilac i Petković Nebojša, Vranić Marko, i Milikić Nenad, vođe vatrogasno-spasilačke grupe (požar u TRZ u Kragujevcu).
92. Orden srpske zastave drugog stepena, ambasador Republike Kazahstan Nurbah Turaruli Rustemov
93. Orden srpske zastave drugog stepena, ambasador Republike Belorusije, Vladimir Nikolaevič Čušev
94. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Prva brigada Kopnene vojske Vojske Srbije
95. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Druga brigada Kopnene vojske Vojske Srbije
96. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Treća brigada Kopnene vojske Vojske Srbije
97. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Četvrta brigada Kopnene vojske Vojske Srbije
98. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Mešovita artiljerijska brigada Vojske Srbije
99. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Rečna flotila Vojske Srbije
100. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Tehnički remontni zavod „Čačak“ Vojske Srbije
101. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena 126. brigada vazdušnog osmatranja, javljanja i navođenja Vojske Srbije
102. Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena Vazduhoplovni zavod „Moma Stanojlović“ Vojske Srbije
103. Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena, Centar za primenjenu matematiku i elektroniku Vojske Srbije
104. Orden Republike Srbije na lenti, šeik Muhamed bin Zajed Al Nahjan, prestolonaslednik emirata Abu Dabija
105. Orden srpske zastave drugog stepena, ambasador Ruske Federacije Aleksandar V. Čepurin
 
Podeli

Pitajte predsednika

Vaša pitanja možete poslati putem pošte na adresu:

GENERALNI SEKRETARIJAT
PREDSEDNIKA REPUBLIKE

(Pitajte predsednika) ulica Andrićev venac 1
11 000 BEOGRAD

Ili putem elektronske pošte:

predstavkegradjana@predsednik.rs

Radi dostavljanja odgovora, molimo Vas da prilikom obraćanja dostavite kontakt podatke (ime, prezime, grad/opština, adresa, imejl adresa/kontakt telefon).