Vesti
26.01.2026. - 13:17
Prijem za članove vaterpolo reprezentacije Srbije
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić priredio je danas u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike prijem za članove vaterpolo reprezentacije Srbije, koji su osvojili zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Beogradu.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Čestitajući igračima, trenerima i kompletnom stručnom štabu, predsednik Vučić je istakao da ovakva radost dugo nije viđena u Srbiji.
„Želim da čestitam našim trenerima, kompletnom stručnom štabu i našim momcima. Ne pamtim ovakvu radost u Srbiji — sinoć se slavilo kao da je Nova godina. To govori o radosti koju ste nam doneli“, rekao je predsednik Vučić.
On je naglasio da je osvajanje evropske titule veliki uspeh za srpski vaterpolo, ali i obaveza države da nastavi da ulaže u razvoj sporta.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
„Pored obaveza prema igračima, koje ćemo ispuniti odmah, važno je da se, kao država, postaramo da naši klubovi mogu i ubuduće da stvaraju ovakve šampione i da ih zadržimo ovde“, poručio je predsednik Vučić.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Govoreći o budućim izazovima, predsednik Vučić podsetio je da se Svetsko prvenstvo naredne godine održava u Budimpešti, izrazivši veru da će reprezentacija Srbije nastaviti niz velikih uspeha.
„Opet ćemo se boriti sa Mađarima za mesto najbolje reprezentacije svih vremena. Cela Srbija veruje u vas i očekuje da dođete i do četvrtog uzastopnog olimpijskog zlata“, rekao je predsednik Vučić.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Predsednik Vučić je izrazio zahvalnost selektoru i članovima reprezentacije i poželeo im mnogo uspeha u daljim takmičenjima.
„Hvala vam za svu radost, za sve što ste nam doneli, za trud, požrtvovanost i borbenost, za ljubav prema sportu kojim se bavite, ali pre svega za ljubav prema Srbiji koju ste pokazali uvek i na svakom mestu. Čestitam vam još jednom i želim vam sve najbolje, vama i vašim porodicama“, rekao je Vučić na prijemu u Predsedništvu u čast vaterpolista.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Prijemu je prisustvovao i predsednik Evropske federacije za vodene sportove Antonio Silva, koji je uputio čestitku vaterpolistima Srbije na osvojenoj zlatnoj medalji, kao i predsedniku Vučiću i Srbiji na, kako je rekao, izuzetnoj organizaciji Evropskog prvenstva.
„U ime Evropske vaterpolo federacije čestitam srpskom timu na sjajnom uspehu. Nastavite tako, jer promovišete vaterpolo i vodene sportove širom Evrope“, poručio je Silva, istakavši da ovakav uspeh ne bi bio moguć bez velikog rada srpskih klubova i Vaterpolo saveza Srbije.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
On je zahvalio Vladi Srbije na podršci i domaćinstvu, kao i predsedniku Vučiću na doprinosu razvoju vodenih sportova u Srbiji i Evropi.
Predsednik Vaterpolo saveza Srbije Viktor Jelenić zahvalio je Vladi Srbije i predsedniku Vučiću na kontinuiranoj podršci sportu, naglasivši da su obezbeđeni svi uslovi kako bi reprezentacija osvojila titulu prvaka Evrope.

Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Tom prilikom, Jelenić je predsedniku Vučiću uručio majicu sa potpisima svih reprezentativaca i plaketu u znak zahvalnosti.
Prijemu su prisustvovali i ministar sporta Zoran Gajić, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Dejan Tomašević, potpredsednik Evropske konfederacije za vodene sportove Vanja Udovičić, kao i drugi zvaničnici.