1-2.jpg

Vesti

28.06.2026. - 18:58

Prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije


Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu „Pukovnik-pilot Milenko Pavlović” u Batajnici, a potom i realizaciji gađanja iz prikazanih sredstava ratne tehnike na poligonu „Pasuljanske livade“.

 
1782657116097-ban2923.jpg

FOTO: Ministarstvo odbrane Republike Srbije

 
Tokom obilaska, predsednik Vučić je istakao da će Vojsci Srbije biti potrebno više pilota, s obzirom na to da uskoro stižu novi višenamenski borbeni avioni „Rafal“, kao i da će biti realizovana još jedna značajna nabavka za Vojsku Srbije.
 
U razgovoru sa predstavnicima Vojske Srbije, predsednik Vučić je istakao da su grupe kadeta, budućih pilota na Vojnoj akademiji sada dvostruko brojnije nego ranije, kao i da su povećana njihova primanja, što im omogućava pristojan život i predstavlja dodatni podsticaj za izbor pilotskog poziva.
 
1782657116200-ban3137.jpg

FOTO: Ministarstvo odbrane Republike Srbije

 
 
Predsednik Vučić je naglasio da će Vojska Srbije nastaviti da jača, ističući da to možda neće svima odgovarati, ali da je njegov prioritet bezbednost građana Srbije.
 
„Radimo vredno i bićemo u stanju da zaštitimo i sačuvamo svoju zemlju. To je ono što je najvažnije“, istakao je predsednik Vučić.
 
 
1-5.jpg

Foto: Predsedništvo Srbije

 
On je izrazio zadovoljstvo što su tokom današnjeg prikaza po prvi put predstavljene rakete i navođene bombe, navodeći da su do sada javnosti uglavnom prikazivani avioni, borbena vozila i druga sredstva, ali ne i njihovo naoružanje.
 
Predsednik Vučić je naveo da je potpisan veliki broj ugovora koji se odnose na dalje opremanje i modernizaciju Vojske Srbije, kao i da će u narednom periodu biti zaključeni novi.
 
 
2-new.jpg
 
„Mnogo smo ugovora potpisali, mnogo ih potpisujemo i mnogo toga stiže. To je sve što sada mogu da kažem. Danas će građani imati priliku da vide deo onoga što je odavno stiglo“, rekao je predsednik Vučić.
 
Predsednik Vučić je poručio da je Vojska Srbije spremna da zaštiti i sačuva zemlju i naglasio da će država nastaviti da ulaže u jačanje njenih sposobnosti, kako bi Srbija bila sigurna, bezbedna i sposobna da odgovori na sve bezbednosne izazove.
Podeli

Pitajte predsednika

Vaša pitanja možete poslati putem pošte na adresu:

GENERALNI SEKRETARIJAT
PREDSEDNIKA REPUBLIKE

(Pitajte predsednika) ulica Andrićev venac 1
11 000 BEOGRAD

Ili putem elektronske pošte:

predstavkegradjana@predsednik.rs

Radi dostavljanja odgovora, molimo Vas da prilikom obraćanja dostavite kontakt podatke (ime, prezime, grad/opština, adresa, imejl adresa/kontakt telefon).