Укази о одликовањима

Укази о одликовањима које је потписао председник Републике Србије Aлександар Вучић:
 
2017. година
 
1. Патријарх александријски и све Африке, Теодор II - Орден српске заставе првог степена
2. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - КОВ - 1 златна и 16 сребрних медаља за заслуге
3. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - КОВ - 2 златне и 30 сребрних медаља за ревносну службу
4. 98. ваздухопловна бригада Војске Србије - Орден заслуга за одбрану и безбедност, трећег степена
 
2018. година
 
1. Универзитет у Београду, 210 год. - Орден Карађорђеве звезде првог степена
2. Народно позориште у Београду, 150 год. - Сретењски орден првог степена
3. Центар за породични смештај и усвојење „Милошевац“ - Сретењски орден првог степена
4. Музеј Војводине у Новом Саду, 70 год. - Сретењски орден другог степена
5. Ансамбл народних игара и песама Србије КОЛО - Орден Карађорђеве звезде другог степена
6. Геолошки завод Србије, 70 година - Сретењски орден другог степена
7. Савез удружења бораца народноослободилачког рата Србије (1941-1945 и 1999.), СУБНОР Србије, 70 год. - Сретењски орден трећег степена
8. Савез инжењера и техничара Србије, 150 год. - Сретењски орден трећег степена
9. Проф. др Габријела Шуберт, из Савезне Републике Немачке, Орден српске заставе трећег степена
10. др Милан Стевовић Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
11. Милан С. Вујовић, припадник МУП-а - постхумно златна медаља за храброст „Милош Обилић“
12. Хорхе Каћинеро, из Краљевине Шпаније - златна медаља за заслуге
13. Проф. др Шел Магнусон, Краљевина Шведска - златна медаља за заслуге
14. Проф. др Дејан Илић - златна медаља за заслуге
15. Миливоје Мића Марковић, постхумно - златна медаља за заслуге
16. Предраг Цуне Гојковић, постхумно - златна медаља за заслуге
17. Катарина Дешић из Милошевца - златна медаља за заслуге
18. Бранка Филиповић из Милошевца - златна медаља за заслуге
19. Академик Светомир Арсић Басара златна медаља за заслуге
20. Проф. др Миодраг Живковић - златна медаља за заслуге
21. Рада Ђуричин - златна медаља за заслуге
22. Марко Николић - златна медаља за заслуге
23. Јан Бачур - сребрна медаља за заслуге
24. Миомир Филиповић – Фића - сребрна медаља за заслуге
25. Предраг Бајо Луковић - сребрна медаља за заслуге
26. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 4 златне медаље за заслуге и 29 сребрних
27. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 2 златне медаље за ревносну службу и 58 сребрних
28. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 1 златна и 17 сребрних медаља за заслуге, поводом Дана Војске
29. Припадници Министарства одбране и Војске Србије 3 златне и 31 сребрна медаља за ревносну службу, поводом Дана Војске
30. Зоран Ж. Јанковић, заставник - сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“ - припадник батаљона Војне полиције за специјалне намене „Кобре“
31. Председник Републике Кипар Никос Анастасијадис - Орден Републике Србије на ленти
32. Војни музеј у Београду - Сретењски орден другог степена
33. Тед По, Сједињене Aмеричке Државе - Орден српске заставе другог степена
34. Љубиша Диковић, генерал Војске Србије - Орден Карађорђеве звезде првог степена
35. Председник Републике Казахстан Нурсултан Назарбајев - Орден Републике Србије на великој огрлици
36. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – 16 сребрних медаља за заслуге, поводом Дана Копнене војске
37. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 3 златне и 32 сребрне медаља за ревносну службу, поводом Дана Копнене војске
38. КОПР 38 Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 1 златна и 18 сребрних медаља за заслуге – поводом Дана РВ и ПВО
39. КОПР 39 Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 1 златна и 29 сребрних медаља за ревносну службу – поводом Дана РВ и ПВО
 
2019. година
 
1. Председник Владе Републике Бугарске Бојко Борисов - Орден Републике Србије на ленти
2. Ли Манчанг, Народна Република Кина - Орден српске заставе другог степен
3. др Кристоф Лајтл, Република Аустрија - Орден српске заставе другог степена
4. Јуриј Викторович Ушаков, Руска Федерација - Орден српске заставе другог степена
5. Александар Михајлович Бабаков, Руска Федерација - Орден српске заставе другог степена
6. Алексеј Борисович Милер, Руска Федерација - Орден српске заставе другог степена
7. Норберт Бекман-Диркес, Савезна Република Немачка - Орден српске заставе другог степена
8. Констандинос Николузос, градоначелник Општине Крф - Орден српске заставе трећег степена
9. Српско пјевачко друштво “Јединство” Котор - Орден Карађорђеве звезде другог степена
10. Савез српског фолклора Швајцарске - Орден Карађорђеве звезде трећег степена
11. Народни музеј у Београду - Сретењски орден првог степена
12. Пољопривредни фaкултет Универзитета у Београду - Сретењски орден првог степена
13. Основна школа „Краљ Петар Први“, Београд - Сретењски орден првог степена
14. Земунска гимназија - Сретењски орден другог степена
15. Народно позориште “Тоша Јовановић” Зрењанин - Сретењски орден другог степена
16. Позориште „Христо Ботев“ Димитровград - Сретењски орден другог степена
17. Војнофилмски центар „Застава филм“ - Сретењски орден трећег степена
18. Уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички“ - Сретењски орден трећег cтепена
19. Академик проф. др Владета Јеротић, постхумно - Сретењски орден трећег степена
20. Хор и Симфонијски оркестар Радио Телевизије Србије - Сретењски орден трећег степена
21. Војнотехнички институт - Орден белог орла са мачевима другог степена
22. Прва Управа Безбедносно-информативне агенције - Орден заслуга за одбрану и безбедност другог степена
23. Милош Милошевић, припадник Министарства унутрашњих послова - сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“
24. Немања Радосављевић, припадник Министарства унутрашњих послова – сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“
25. Жоао Барозо Соареш, Република Португалија - златна медаља за заслуге
26. Проф. др Гидеон Грајф, Израел - златна медаља за заслуге
27. Ецуко Цунозаки, Јапан - златна медаља за заслуге
28. Проф. др Љиљана Марковић - златна медаља за заслуге
29. Јордан Николић, постхумно, - златна медаља за заслуге
30. Предраг Живковић Тозовац - златна медаља за заслуге
31. Проф. др Слободан Унковић - златна медаља за заслуге
32. Клеменс Захс, Савезна Република Немачка - златна медаља за заслуге
33. Марија Живановић Смит - златна медаља за заслуге
34. Борислава Перић Ранковић - златна медаља за заслуге
35. Проф. др Миленко Стојковић - златна медаља за заслуге
36. др Милан Миленковић - златна медаља за заслуге
37. др Бранко Бојовић - златна медаља за заслуге
38. др Владимир Влада Петрић - златна медаља за заслуге
39. др Мирослав Перишић - златна медаља за заслуге
40. Гордана Даниловић Грковић - златна медаља за заслуге
41. Владимир Мастиловић - златна медаља за заслуге
42. Проф. др Мирко Ковачевић - златна медаља за заслуге
43. Михаило Миша Јанкетић - златна медаља за заслуге
44. Давор Штефанек - златна медаља за заслуге
45. Проф. Милош Шобајић - златна медаља за заслуге
46. Александар Јоксимовић - златна медаља за заслуге
47. Гжегож Латушињски, Република Пољска - златна медаља за заслуге
48. др Драго Његован - златна медаља за заслуге
49. Селимир Радуловић - златна медаља за заслуге
50. Жарко Брестовац, Канадa - златна медаља за заслуге
51. Радомир Андрић - златна медаља за заслуге
52. Милош Јевтић - златна медаља за заслуге
53. Милија Радивојевић Баја - златна медаља за заслуге
54. др Слободан Ристановић - златна медаља за заслуге
55. Проф. др Дарко Танасковић - златна медаља за заслуге
56. др Владимир Цизељ - златна медаља за заслуге
57. Институт за политичке студије - сребрна медаља за заслуге
58. Институт за савремену историју - сребрна медаља за заслуге
59. Јован Милић - сребрна медаља за заслуге
60. Милорад Јурковић - сребрна медаља за заслуге
61. Припадници Министарства одбране и Војске Србије, сребрна медаља за заслуге -37 лица
62. Припадници Министарства одбране и Војске Србије, златна медаља за ревносну службу – 1 лице и сребрна медаља за ревносну службу – 55 лица
 
Припадницима Министарства одбране и Војске Србије, наведена одликовања ће бити уручена на Дан Војске Србије, 23. априла 2019. године.
 
63. Добрица Ерић, постхумно - Сретењски орден трећег степена
64. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – 27 сребрних медаља за заслуге, поводом Дана Војске Србије
65. Припадници Министарства одбране и Војске Србије- 1 златна и 52 сребрне медаље за ревносну службу, поводом Дана Војске Србије
 
2020. година
 
1. Председник Републике Чешке Милош Земан - Орден Републике Србије на ленти
2. Петер Хандке - Орден Карађорђеве звезде првог степена
3. Давид Вујић - Орден Карађорђеве звезде првог степена
4. проф. др Гордана Вуњак Новаковић - Орден Карађорђеве звезде другог степена
5. aкадемик проф. др Јован Хаџи Ђокић - Орденoм Карађорђеве звезде трећeг степена
6. проф. др Лазар Давидовић - Орден Карађорђеве звезде трећег степена
7. Српска православна богословија Светог Арсенија у Сремским Карловцима - Сретењски орден првог степена
8. Медицински факултет Универзитета у Београду - Сретењски орден првог степена
9. Спортско друштво „Раднички“ из Београда - Сретењски орден првог степена
10. Православно хришћанско сестринство Света Лидија, из Републике Грчке – Сретењски орден првог степена
11. академик Душан Ковачевић - Сретењски орден првог степена
12. Гимназија у Лесковцу - Сретењски орден другог степена
13. Трећа београдска гимназија - Сретењски орден другог степена
14. Народна библиотека „Стеван Сремац“ Ниш - Сретењски орден другог степена
15. Народни музеј у Лесковцу - Сретењски орден трећег степена
16. Научни институт за ветеринарство „Нови Сад“ - Сретењски орден трећег степена
17. Политикин забавник - Сретењски орден трећег степена
18. Историјски архив Београда – Сретењски орден трећег степена
19. Сигурна кућа за жене жртве насиља у породици, Београд - Сретењски орден трећег степена
20. Новине „Јединство“ са Косова и Метохије - Сретењски орден трећег степена
21. Милован Витезовић – Сретењски орден трећег степена
22. Ђорђе Кадијевић - Сретењски орден трећег степена
23. КУД Градимир - Сретењски орден трећег степена
24. др Марко Поповић - Сретењски орден трећег степена
25. Наохиде Уејама, Јапан - Орден српске заставе трећег степена
26. Кипрос Илијадис, Република Кипар - Орден српске заставе трећег степена
27. Виктор Рухотас, Република Грчка - Орден српске заставе трећег степена
28. Војна академија - Орден белог орла са мачевима првог степена
29. Пети батаљон Војне полиције Копнене војске Србије - Орден белог орла са мачевима првог степенa
30. Технички ремонтни завод НХ „Ђурђе Димитријевић – Ђура“ - Орден белог орла са мачевима другог степена
31. Војна гимназија - Орден белог орла са мачевима трећег степена
32. Лунић Зоран, пуковник авијације - златнa медаљa за храброст „Милош Обилић“
33. Eн Пешић - златнa медаљa за храброст „Милош Обилић“
34. Славољуб Стојадиновић - златнa медаља за храброст „Милош Обилић“
35. Стане Рибич - златнa медаљa за заслуге
36. Адмирал Анри Лакај - златнa медаљa за заслуге
37. Хуманитарна организација „Стара Рашка“- златнa медаљa за заслуге
38. др Небојша Кузмановић - златнa медаљa за заслуге
39. Новицa Соврлић – златнa медаљa за заслуге
40. Јанко Брајковић - златнa медаљa за заслуге
41. проф. др Томислав Мареновић - златнa медаљa за заслуге
42. проф. др Урош Дојчиновић - златнa медаљa за заслуге
43. Виталиј Викторович Солоњецки - златнa медаљa за заслуге
44. др Зоран Ђерић - златнa медаљa за заслуге
45. Шабан Шаулић, постхумно - златнa медаљa за заслуге
46. др Љиљана Никшић - златнa медаљa за заслуге
47. Жељко Димитријевић - златнa медаљa за заслуге
48. др Ивана Ђуретић - златнa медаљa за заслуге
49. др Зорица Црногорац - златнa медаљa за заслуге
50. Мира Бањац - златнa медаљa за заслуге
51. Радослав Граић - златнa медаљa за заслуге
52. Милош Марјановић - златнa медаљa за заслуге
53. Јанко Ђорђевић - златнa медаљa за заслуге
54. Никола Пилић - златнa медаљa за заслуге
55. Коста Антић - златнa медаљa за заслуге
56. Љиљана Прентић - златнa медаљa за заслуге
57. Милан Грујић - златнa медаљa за заслуге
58. Вељко Ђурић - златнa медаљa за заслуге
59. Слађана Зарић - златнa медаљa за заслуге
60. Драган Алексић - златнa медаљa за заслуге
61. Припадници Министарства одбране и Војске Србије одликовани су: златна медаља за заслуге - 4 припадника и сребрна медаља за заслуге - 46 припадника
62. Потпуковник Драгутин Димчевски КОПР 63 - Орден белог орла са мачевима други степен.
 
Припадницима Министарства одбране и Војске Србије, наведена одликовања ће бити уручена на Дан Војске Србије, 23. априла 2020. године.
 
63. Његово светло височанство, кнез Алберт II од Mонака - Орден Републике Србије на ленти
 
ДАН ПРИМИРЈА  - 11. новембар 2020. године
64. др Предраг КонГрадски завод за јавно здравље Београд – Орден Карађорђеве звезде првог степена / КОПР 65
65. проф. др Мијомир Пелемиш - Клиника за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије - Орден Карађорђеве звезде првог степена
66. проф. др Бранислав Тиодоровић – Институт за јавно здравље Ниш - Орден Карађорђеве звезде другог степена
67. доц. др Горан Стевановић - Клиника за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије - Орден Карађорђеве звезде другог степена
68. проф. др Даницa Грујичић – Клинички центар Србије - Орден Карађорђеве звезде другог степена
69. проф. др Бранимир Несторовић -  Универзитетска дечја клиникаТиршова - Орден Карађорђеве звезде другог степена
70. др Срђа Јанковић – Универзитетска дечја клиника Тиршова - Орден Карађорђеве звезде другог степена
71. доц. др Ивана Милошевић - Клиника за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије  - Орден Карађорђеве звезде трећег степена
72. проф. др Небојша Лађевић - Клинички центар Србије- Орден Карађорђеве звезде трећег степена
73. доц. др Марија Здравковић - Клиничко-болнички центар „Бежанијска коса“ - Орден Карађорђеве звезде трећег степена
74. проф. др Радмило Јанковић – Клинички центар Ниш- Орден Карађорђеве звезде трећег степена
75. Институт за трансфузију крви Србије – златна медаља за заслуге
76. Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут"– златна медаља за заслуге
77. Институт за јавно здравље Војводине – златна медаља за заслуге
78. Институт за вирусологију, вакцине и серуме "Торлак"– златна медаља за заслуге
79. Институт за примену нуклеарне енергије ИНЕП– златна медаља за заслуге
80. Институт за молекуларну генетику и генетичко инжeњерство ИМГГИ– златна медаља за заслуге
81. ЈКП „Водовод и канализација“ Нови Сад– златна медаља за заслуге
82. ЈКП „Водовод“ Сремска Митровица– златна медаља за заслуге
83. Владимир Нешић – Институт „Михајло Пупин“ – златна медаља за заслуге
84. Огњен Ристић -   Институт „Михајло Пупин“ – златна медаља за заслуге
85. проф. др Весна Туркулов – Клиника за инфективне болести Клиничког центра Војводине – златна медаља за заслуге
86. проф. др Петар Сворцан – Клиничко болнички центар Звездара – златна медаља за заслуге
87. мр сци. мед др  Весна Допуђа Пантић –Клиничко болнички центар Звездара– златна медаља за заслуге
88. доц. др Наташа Петровић Станојевић –Клиничко болнички центар Звездара– златна медаља за заслуге
89. Душан Јовичић – Клиничко болнички центар Звездара– златна медаља за заслуге
90. проф. др Слободан Милисављевић – Клинички центар Крагујевац– златна медаља за заслуге
91. проф. др Драгош Стојановић - Клиничко-болнички центар „Земун“ – златна медаља за заслуге
92. др Весна Савић – Клиничко-болнички центар „Земун“ – златна медаља за заслуге
93. Александра Стојић – Клиничко-болнички центар „Земун“ – златна медаља за заслуге
94. проф. др Владимир Ђукић - Клиничко-болнички центар „Др Драгиша Мишовић-Дедиње“ – златна медаља за заслуге
95. др Владимир Радовић –Клиничко-болнички центар „Др Драгиша Мишовић-Дедиње“ – златна медаља за заслуге
96. Радица Аврамовић – Клиничко-болнички центар „Др Драгиша Мишовић-Дедиње“ – златна медаља за заслуге
97. Ана Стојковић – Клиника за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије– златна медаља за заслуге
98. др сци. мед Марија Миленковић – Клинички центар Србије– златна медаља за заслуге
99. проф. др Иван Палибрк - Клинички центар Србије– златна медаља за заслуге
100. др Александра Петровић – Клиничко-болнички центар „Бежанијска коса“ – златна медаља за заслуге
101. Нада Милановић – Клиничко-болнички центар „Бежанијска коса“ – златна медаља за заслуге
102. др Ненад Ристовић – Здравствени центар Зајечар– златна медаља за заслуге
103. Муамера Турковић - Општа болница Нови Пазар– златна медаља за заслуге
104. др Биљана Глишић Угрица – Геронтолошки центар Нови Сад– златна медаља за заслуге
105. Љубинка Цветановић – Геронтолошки центар Београд– златна медаља за заслуге
106. Наташа Јанковић – Геронтолошки центар Нови Сад– златна медаља за заслуге
107. др сци. мед Угљеша Јовичић, генерал-мајор -  Војномедицинска академија– златна медаља за заслуге
108. доц. др Иво Удовичић, пуковник - Војномедицински центар Карабурма– златна медаља за заслуге
109. Завод за биоциде и медицинску екологију – Београд – сребрна медаља за заслуге
110. ЈКП „Градска чистоћа“ - Београд– сребрна медаља за заслуге
111. Градски завод за јавно здравље – Београд– сребрна медаља за заслуге
112. Геронтолошки центар Београд– сребрна медаља за заслуге
113. Геронтолошки центар Нови Сад– сребрна медаља за заслуге
114. Геронтолошки центар Шабац– сребрна медаља за заслуге
115. Управа за извршење кривичних санкција– сребрна медаља за заслуге
116. Национална организација особа са инвалидитетом Србије – сребрна медаља за заслуге
117. Удружење Џедајски покрет – Ниш– сребрна медаља за заслуге
118. Центар за дневни боравак деце, омладине и одраслих лица са сметњама у развоју  „Мара“ – Ниш – сребрна медаља за заслуге
119. Горан Бојовић – Завод за спорт и медицину спорта Републике Србије – сребрна медаља за заслуге
120. Младен Мијатовић – ТВ „Пинк“ – сребрна медаља за заслуге
121. Ана Стаменковић – Радио-телевизија Србије – сребрна медаља за заслуге
122. Ивана Божовић - Радио-телевизија Србије – сребрна медаља за заслуге
123. Владимир Законовић - Радио-телевизија Србије – сребрна медаља за заслуге
124. Милица Марковић – Дневни лист Блиц – сребрна медаља за заслуге
125. Божица Велоусис - Београд– сребрна медаља за заслуге
126. Бранко Антић – Београд – сребрна медаља за заслуге
127. проф. Жељко В. Зиројевић – СУБНОР Србије – сребрна медаља за заслуге
128. др Миодраг Лазић, постхумно – Клинички центар Ниш - Орден Карађорђеве звезде првог степена / КОПР 66
129. проф. др Драган Марковић, постхумно -  Клинички центар Србије– златна медаља за заслуге
130. доц. др Владимир Жугић, постхумно – Клинички центар Србије– златна медаља за заслуге
131. др Биљана Натић Љумовић, постхумно – Дом здравља Ниш– златна медаља за заслуге
132. др Горан Иванковић, постхумно – Општа болница Ћуприја– златна медаља за заслуге
133. др Војкан Шулубурић, постхумно – Општа болница Чачак– златна медаља за заслуге
134. др Душанка Живковић, постхумно – Општа болница Лесковац– златна медаља за заслуге
135. др Мирослав Васић, постхумно – Варварин– златна медаља за заслуге
136. др Драгослав Арсић, постхумно - Варварин– златна медаља за заслуге
137. др Станислав Остојић, постхумно – Клинички центар Војводине– златна медаља за заслуге
138. др Мирослав Јовановић, постхумно – Београд– златна медаља за заслуге
139. др Милан Милеуснић, постхумно - Београд– златна медаља за заслуге
140. Славица Гујаница, постхумно – Дом здравља Сјеница– златна медаља за заслуге
 
Припадници Министарства одбране и Војске Србије, КОПР 67 :
 
141. Јелесије Д. Радивојевић, бригадни генерал – Орден белог орла са мачевима трећег степена
142. Радивојe Р. Анђелковић, пуковник– Орден белог орла са мачевима трећег степена
143. Драган Б. Коруга, пуковник – Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
144. Борислав Н. Крњајић, потпуковник - Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“
145. Тома А. Зорзић, капетан - Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“
146. Срђан А.  Лазић, пуковник – сребрна медаља за заслуге
147. Петар Ж. Ћурчић, пуковник– сребрна медаља за заслуге
148. Милан С. Младеновић, потпуковник– сребрна медаља за заслуге
149. Милан М. Јовановић, потпуковник– сребрна медаља за заслуге
150. Негован Д. Иванковић, потпуковник– сребрна медаља за заслуге
151. Момчило Ј. Марић, заставник прве класе– сребрна медаља за заслуге
152. Мирослав М. Љиљак, заставник– сребрна медаља за заслуге
153. Горан  Р. Петровић, заставник– сребрна медаља за заслуге
154. Јовица Ј. Дељанин, заставник– сребрна медаља за заслуге
155. Далиборка Радишић - Војномедицински центар Карабурма– сребрна медаља за заслуге
156. Зоран Т. Смиљковић, потпуковника – сребрна медаља за ревносну службу
157. Небојша Апостоловић, припадник Министарства унутрашњих послова - Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена КОПР 68
158. Павлe Гавурa - сребрна медаља за заслуге КОПР 69
159. Немањa Држаић – сребрна медаља за заслуге
160. Никo Давид – сребрна медаља за заслуге
161. Лазар Ереш – сребрна медаља за заслуге
162. Ненад Јанковић  – сребрна медаља за заслуге
163. Гзавијер Бетел, премијер Великог Војводства Луксембурга – Орден Републике Србије на ленти
164. Николај Александрович Мухин, академик, Руска Федерација - Орден српске заставе првог степена 
165. Зураб Константинович Церетели, академик, Руска Федерација - Орден српске заставе првог степена
166. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – 1 златна медаља за заслуге и 39 сребрних медаља за заслуге, поводом Дана Војске Србије
167. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – 69 сребрних медаља за ревносну службу, поводом Дана Војске Србије
168. Припадници Војске Србије - потпуковник Шербеџија Бошко и потпуковник Еркић Зоран - сребрне медаље за храброст „Милош Обилић“
 
2021. година
 
Сретење 2021. године
 
1. Његовa Светост Господин Кирил Патријарх московски и све Русије - Орден Републике Србије на великој огрлици – КОПР 1
2. Јуриј Борисов, заменик председника Владе Руске Федерације - Орден Републике Србије на ленти – КОПР 2
3. Прокопис Павлопулос, бивши председник Републике Грчке - Орден Републике Србије на ленти – КОПР 3
4. Никос Христодулидис, министар спољних послова Кипарске Републике – Орден српске заставе првог степена – КОПР 4
5. Пекиншки институт за генетска истраживања (BGI Group) - Орден српске заставе првог степена – КОПР 5
6. Емир Кустурица – Сретењски орден првог степена – КОПР 6
7. академик Александар Рукавишњиков - Сретењски орден првог степена – КОПР 7
8. академик Манана Попова - Сретењски орден првог степена – КОПР 8
9. Шумарски факултет Универзитета у Београду - Сретењски орден првог степена – КОПР 9
10. Православни богословски факултет Универзитета у Београду - Сретењски орден првог степена – КОПР 10
11. Александар Берчек - Сретењски орден другог степена – КОПР 11
12. Перо Зубац -  Сретењски орден другог степена – КОПР 12
13. Народни музеј Топлице Прокупље - Сретењски орден трећег степена – КОПР 13
14. Народни музеј Ужице - Сретењски орден трећег степена – КОПР 14
15. Шабачко позориште - Сретењски орден трећег степена – КОПР 15
16. Предраг Гага Антонијевић – Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 16
17. Горан Бреговић - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 17
18. Стефан Миленковић - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 18
19. Милан Маринковић Циле - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 19
20. мр Јадранка Јовановић - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 20
21. Момчило Бајагић Бајага - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 21
22. Борисав Бора Ђорђевић - Орден Карађорђеве звезде првог степена - КОПР 22
23. Миња Субота - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 23
24. Ер Србија (Air Serbia) - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 24
25. Српски национални савјет Црне Горе – Подгорица - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 25
26. проф. др Владо Ђајић генерални директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 26
27. др Татјана Аџић Вукичевић - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 27
28. проф. др Мирослав Вукосављевић - Орден Карађорђеве звезде другог степена - КОПР 28
29. Наташа Дракулић - Орден Карађорђеве звезде трећег степена - КОПР 29
30. Универзитет одбране – Орден белог орла са мечевима трећег степена – КОПР 30
31. потпуковник Ђорђе Иванов - Орден белог орла са мечевима трећег степена – КОПР 31
32. генерал полиције Предраг Марић, постхумно - припадник Министарства унутрашњих послова – Орден заслуга за одбрану и безбедност првог степена – КОПР 32
33. Стојанче Стошић, капетан полиције – Златна медаља за ревносну службу – КОПР 33
34. Славољуб Спасеновић, водник прве класе - припадник Министарства унутрашњих послова – Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“ - КОПР 34
35. Мирко Кешељевић, млађи водник полиције - припадник Министарства унутрашњих послова -  Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“  - КОПР 34
36. Никола Килибарда, млађи водник полиције - припадник Министарства унутрашњих послова – Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“  -  КОПР 34
37. Саша Богићевић, војни службеник – припадник Министарства одбране и Војске Србије - Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“  -  КОПР 35
38. Ненад Црногорац, војни службеник - припадник Министарства одбране и Војске Србије - Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“  -  КОПР 35
39. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – (1 лице) златна медаља за заслуге и (35 лица) сребрна медаља за заслуге – КОПР 36
40. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – (1 лице) златна медаља за ревносну службу и (54 лица) сребрне медаље за ревносну службу – КОПР 37
41. Џон Фротингам, постхумно – Златна медаља за заслуге – КОПР 38
42. Гордан Михић, постхумно - Златна медаља за заслуге – КОПР 39
43. Иван Бекјарев, постхумно – Златна медаља за заслуге – КОПР 40
44. Мирољуб Алексић – Златна медаља за заслуге – КОПР 41
45. Љубомир Марјановић - Златна медаља за заслуге – КОПР 41
46. Марина Абрамовић - Златна медаља за заслуге – КОПР 42
47. Бобан Стојиљковић - Златна медаља за заслуге – КОПР 43
48. проф. др Часлав Митровић - Златна медаља за заслуге – КОПР 44
49. проф. др Драган Симеуновић - Златна медаља за заслуге – КОПР 45
50. др Јованка Ластић - Златна медаља за заслуге – КОПР 46
51. проф. др Стефано Пилото - Златна медаља за заслуге – КОПР 47
52. проф. др Роберт Ходел - Златна медаља за заслуге – КОПР 48
53. проф. Жан-Пол Блед - Златна медаља за заслуге – КОПР 49
54. проф. др Алесандро Нани Коста - Златна медаља за заслуге – КОПР 50
55. Даница Шмиц - Златна медаља за заслуге – КОПР 51
56. Бранка Бакшић Митић - Златна медаља за заслуге – КОПР 52
57. проф. др Драган Станић (Иван Негришорац) - Златна медаља за заслуге – КОПР 53
58. Словачки културни центар „Павел Јозеф Шафарик“ Нови Сад - Златна медаља за заслуге – КОПР 54
59. ОШ „Милош Савић“ – Лучица - Златна медаља за заслуге – КОПР 55
60. Културно-уметничко друштво „Караџић“ – Лозница - Златна медаља за заслуге – КОПР 56
61. Фудбалски клуб Власина – Власотинце - Златна медаља за заслуге – КОПР 57
62. Женски фудбалски клуб Спартак – Суботица - Златна медаља за заслуге – КОПР 58
63. Српска национална академија у Канади – Торонто - Златна медаља за заслуге – КОПР 59
64. Капетан Горан Величковић, постхумно - Златна медаља за заслуге – КОПР 60
65. Капетан Светислав Вранић, постхумно - Златна медаља за заслуге – КОПР 60
66. др Пенг Џићианг (Peng Zhiqiang) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
67. др Хоу Цаилан (Hou Cailan) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
68. др Гуо Јубиаоа (Guo Yubiao) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
69. др Ксионг Јан (Yan Xiong) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
70. др Лин Бинглианг (Lin Bingliang) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
71. др Лонг Ћисуи (Qisui Long) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
72. др Лиу Дајуе (Dayue Liu) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
73. др Танг Кећинг (Tang Kejing) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
74. др Ченг Шоуджен (Cheng Shouzhen) - Златна медаља за заслуге – КОПР 61
75. проф. др сц. мед. Драган Микић, пуковник - Војномедицинска академија - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
76. др сци. мед Гордана Кртинић - Општа болница Суботица - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
77. др Срђан Стевановић - Општа болница Зрењанин - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
78. др Ненад Вељковић - Општа болница Кикинда - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
79. др Ендре Нађ Абоњи  - Општа болница Сента - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
80. Виолета Радојев Стокић - Општа болница Вршац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
81. др Моша Марковића - Општа болница Панчево - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
82. др Александар Зоњић - Општа болница Сомбор - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
83. др Вујадин Тривковић - Општа болница Врбас - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
84. др мед  Наташа Гоцић Перић - Клинички центар Војводине - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
85. др Наташа Секуловић - Општа болница Сремска Митровица- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
86. др мед Миливоје Ђурић  - Општа болница Шабац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
87. др Милорад Тадић  - Општа болница Лозница- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
88. др Снежана Арсенијевић - Општа болница Ваљево - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
89. др Дехар Дехари - Општа болница Смедерево - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
90. Сенка Воркапић - Општа болница Смедеревска Планка - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
91. Иван Ранђеловић - Општа болница Петровац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
92. др Весна Филиповић  - Општа болница Пожаревац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
93. Весна Казаковић - Клинички центар Крагујевац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
94. др Катица Аранђеловић - Општа болница Ћуприја - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
95. др Снежана Златковић - Општа болница Параћин - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
96. др Немања Станковић - Општа болница Јагодина- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
97. др Нела Митић - Општа болница Бор- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
98. др Славко Бабић - Здравствени центар Неготин - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
99. др Нена Чукић - Здравствени центар Зајечар - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
100. прим др сц. мед Слађана Павић - Здравствени центар Ужице - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
101. др Љиљана Душановић - Општа болница Горњи Милановац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
102. др Марина Левајац - Општа болница Чачак - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
103. др Бинела Маврић - Општа болница Нови Пазар - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
104. др Милан Парезановић - Здравствени центар Краљево - Златна медаља за заслуге –     КОПР 62
105. др Горана Петровић Ђорђевић - Општа болница Крушевац- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
106. др Стева Станишић - Клинички центар Ниш - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
107. др Татјана Зечевић - Општа болница Прокупље - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
108. др Зоран Јовановић - Општа болница Пирот - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
109. Наташа Јовчић Зорић - Општа болница Лесковац - Златна медаља за заслуге – КОПР   62
110. др Данијела Петровић - Здравствени центар Сурдулица - Златна медаља за заслуге –   КОПР 62
111. др Стефана Младеновић - Здравствени центар Врање - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
112. др Александра Алексић – Клиничко-болнички центар „Бежанијска Коса“ - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
113. др Душка Игњатовић – Клиничко-болнички центар „Др Драгиша Мишовић“ - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
114. доц. др Небојша Митровић – Клиничко-болнички центар „Земун“ - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
115. др Лили Радуловић – Клиничко болнички центар Звездара - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
116. др Иван  Јеремић - Институт за реуматологију - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
117. др Весна Савић – Институт за ортопедију Бањица - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
118. др Слађана Ђорић  - Клиника за рехабилитацију ,,др Мирослав Зотовић" - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
119. др Светлана Александрић - Специјална болница за интерне болести Младеновац - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
120. др Павле Петровић - Специјална болница „Свети Сава“ - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
121. Никола Аврамовић - Институт за рехабилитацију Селтерс - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
122. др Олга Јанковић - Специјална болница за лечење и рехабилитацију "Меркур" Врњачка Бања - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
123. др Марко Николић - Специјална болница Нишка Бања - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
124. др сци. мед Јелена Пајић - Институт за медицину рада Србије Др Драгомир Карајовић - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
125. асс. др сци. мед Михаило Стјепановић - Клиника за пулмологију Клиничког Центра Србије - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
126. др Биљана Ћертић  - Клиника за реконструктивну и пластичну хирургију Клиничког Центра Србије - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
127. Татјана Стевановић - Клиника за грудну хирургију Клиничког Центра Србије - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
128. Милка Чехић - Клиника за инфективне и тропске болести Клиничког Центра Србије - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
129. Биљана Јокић - Привремена КОВИД болница у Батајници - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
130. др Савко Марковић - Привремена КОВИД болница у Крушевцу - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
131. др Снежан Радуловић - Специјална болница Бања Ковиљача - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
132. проф. др Милорад Јеркан – Дом здравља Ниш - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
133. Марија Зекић – Клинички центар Ниш - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
134. Марко Зекића – Дом здравља Ниш  - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
135. Александар Николић – Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
136. Велиша Барјактаревић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
137. Дејан Петровић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
138. Драган Ерић – Републички фонд за здравствено осигурање - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
139. Ђорђе Андрић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
140. Милош Грозданић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
141. Небојша Качаревић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
142. Ненад Булајић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
143. Николa Станимировић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
144. Никола Стојановић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
145. Петар Веселиновић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
146. Петар Радуловић - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
147. Петар Цигановић - Безбедносно-информативна агенција- Златна медаља за заслуге – КОПР 62
148. Рушити Шејкин - Безбедносно-информативна агенција - Златна медаља за заслуге – КОПР 62
149. Братислав Илић – Телевизија Б92 – Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
150. Гордана Узелац – Радио Телевизија ПИНК - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
151. Данијела Давидов Кесар – Дневни лист Политика - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
152. Зоран Максимовић – Прва српска телевизија - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
153. Јелена Зорић – Телевизија N1 - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
154. Јинг Занг – China Central Television (CCTV) - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
155. Мајкл Фројнд – Дневни лист The Jerusalem Post - Сребрна медаља за заслуге – КОПР 63
156. др Анђелко Бачванин, постхумно – Општа болница Сремска Митровица – Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
157. др Александар Јовановски, постхумно – Општа болница Шабац - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
158. др Југослав Грубор, постхумно – Општа болница Лозница - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
159. др Бора Евтов, постхумно – Клинички центар Крагујевац - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
160. др Светлана Вукчевић, постхумно – Општа болница Ћуприја - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
161. др Славиша Несторовић, постхумно – Здравствени центар Неготин - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
162. др Слободан Kазаковић, постхумно – Здравствени центар Неготин - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
163. Мирјана Вигњевић, постхумно – Здравствени центар Неготин - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
164. др Слободан Благојевић, постхумно – Општа болница Чачак - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
165. др Миодраг Јоровић, постхумно – Општа болница Чачак - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
166. др Данијела Гордић, постхумно – Здравствени центар Краљево - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
167. Слађана Миленковић, постхумно – Општа болница Прокупље - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
168. Марко Бјелица, постхумно - Клиничко-болнички центар „Бежанијска Коса“ - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
169. др сци. мед Богдан Дејановић, постхумно – Институт за реуматологију - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
170. др Рената Саић Еминовић, постхумно – Институт за ортопедију Бањица - Златна  медаља за заслуге – КОПР 64
 
По Указу о додели одликовања од 08.03.2021. године: 
 
171. Ролф Венцел – Развојна банка Савета Европе – Златна медаља за заслуге – КОПР 65 
 
По Указу о додели одликовања заслужним припадницима Министарства одбране и Војске Србије поводом Дана Војске Србије од 15.04.2021:
 
172. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – (1 лице) златна медаља за заслуге и (26 лица) сребрна медаља за заслуге – КОПР 67
173. Припадници Министарства одбране и Војске Србије – (1 лице) златна медаља за ревносну службу и (55 лица) сребрне медаље за ревносну службу – КОПР 68
174. Стивен Е. Стајверс – Орден српске заставе другог степена – КОПР 69
 
 
Укази о одликовањима које је потписао председник Републике Србије Томислав Николић:
 
2012. година
 
1. Жан Пјер Вернеј, Француска, Орден српске заставе 3. степена;
2. Сергеј К. Шојгу, Русија, Орден српске заставе 1. степена;
3. Хамдија Јусуфспахић, Сретењски орден 1. степена;
4. Аца Сингер, Сретењски орден 2. степена;
5. Јозеф Пфајфер, Сретењски орден 2. степена;
6. Иштван Чете Семеши, Сретењски орден 2. степена;
7. Јован Радосављевић, Сретењски орден 2. степена;
8. Горан Савић, постхумно, златна медаља „Милош Обилић“
9. Владимир Луковић, сребрна медаља за заслуге
10. Жан Дитур, постхумно, Француска, Сретењски орден 1. степен
11. Ремзи Кларк, САД, Сретењски орден 2. степен
12. Институт за физику, Сретењски орден 3. степен
13. Бранислав Ћирлић, Орден српске заставе 3. степен
14. Патрик Бесон, Француска, Орден српске заставе 3. степен
15. Радослав Зеленовић, Сретењски орден 3. степен
16. Мервет Заки Хасан – Египат, Орден српске заставе, трећег степена
17. Андреасу Христуу - Кипар, Орден српске заставе, трећег степена
18. Шигео Курихара, Јапан, Орден српске заставе 3. степена
19. Мирослав Стаменковић, постхумно медаља за храброст „Милош Обилић“
20. Тошио Цунозаки, Јапан, Орден српске заставе 2. степен
21. Ли Гуобанг, Кина,Орден српске заставе 2. степен
22. Веи Ђинху, Кина, Орден српске заставе 2. степен
23. Милунка Лазаревић, Сретењски орден 3. степен
24. Министарство одбране, златне и сребрне медаље за ревносну службу (140 укупно)
25. Министарство одбране, медаље за ревносну службу, спречавање пожара (30 укупно)
 
2013. година
 
1. Иван Гашпарович, председник Републике Словачке, Орден Републике Србије на ленти КОПР1
2. Димитрис Христофијас, председник Кипра, Орден Републике Србије на ленти КОПР2
3. Маријано Рахој, премијер Краљевине Шпаније, Орден Републике Србије на ленти КОПР3
4. Каролос Папуљас, председник Грчке, Орден Републике Србије на ленти КОПР4
5. Трајан Басеску, председник Румуније, Орден Републике Србије на ленти КОПР5
6. председник Управног одбора Фонда Б-92, Веран Матић - Акција битка за бебе, Сретењски орден 3. степен КОПР6
7. Марија Црнобори, Сретењски орден 3. степен КОПР7
8. Ден Бартон, САД, Орден српске заставе 2. степен КОПР8
9. Народна библиотека Србије, Сретењски орден 2. степен КОПР9
10. Небојша Милић, постхумно, Орден заслуга за одбрану и безбедност 2. степен КОПР10
11. Славиша Марковић постхумно, Орден заслуга за одбрану и безбедност 2. степен КОПР 10
12. Томислав Бећаговић, Златна медаља за храброст „ Милош Обилић“ КОПР11
13. Прво београдско певачко друштво, златна медаља за заслуге КОП12
14. Основна школа „Лазар Саватић“, сребрна медаља за заслуге КОП13
15. Професор др Афксендијос Калангос, Сретењски орден другог степена КОПР14
16. Харолд Пинтер, постхумно, Велика Британија, Сретењски орден првог степена КОПР15
17. Генерал Пјер Мари Галоа, постхумно, Француска Сретењски орден првог степена КОПР16
18. Петер Хандке, из Аустрије златна медаља за заслуге КОПР17
19. Микис Теодоракис, из Грчке, златна медаља за заслуге КОПР18
20. Пер Јакобсен, из Данске, златна медаља за заслуге КОПР19
21. С. С. Чаман из Индије, златна медаља за заслуге КОПР20
22. Јохеи Сасакава из Јапана, златна медаља за заслуге КОПР21
23. Мајкл Чосудовски, из Канаде, златна медаља за заслуге КОПР22
24. проф. др. Еуђенију Симион из Румуније, златна медаља за заслуге КОПР23
25. Никита Михалков, из Русије, златна медаља за заслуге КОПР24
26. проф. Рајко Долечек, из Чешке, златна медаља за заслуге КОПР25
27. проф. др. Волфганг Рихтер,Немачка, златна медаља за заслуге КО26
28. Наталија Алексејевна Нарочницкаја Русија, златна медаља за заслуге КОПР27
29. проф. Сергеј Костјан из Белорусије сребрна медаља за заслуге КОПР28
30. проф. Иван Чарота из Белорусије, сребрна медаља за заслуге КОПР29
31. Џон Лохланд из Велике Британије, сребрна медаља за заслуге КО30
32. проф. др. Џафер Абдул Мехди Сахиб из Ирака, сребрна медаља за заслуге КОПР31
33. проф. Алдо Бернардини, Италија, сребрна медаља за заслуге КОП32
34. Јанос Харалампидис, са Кипра, сребрна медаља за заслуге КОПР33
35. Мајкл Паренти из САД, сребрна медаља за заслуге КОПР34
36. Председник Руске Федерације Владимир Путин, Орден Републике Србије на великој огрлици КОПР35
37. Председник Републике Јерменије Серж Саргасјан, Орден Републике Србије на ленти КОПР36
38. Председник Републике Азербејџан Илхам Алијев, Орден Републике Србије на ленти КОПР37
39. Председник Републике Белорусије Александар Лукашенко, Орден Републике Србије на ленти КОПР38
40. Председник Грузије Михаил Сакашвили, Орден Републике Србије на ленти КОПР39
41. Председник Републике Казахстан Нурсултан Назарбајев, Орден Републике Србије на ленти КОПР40
42. Председник Киргиске Републике Алмазбек Атамбајев, Орден Републике Србије на ленти КОПР41
43. Председник Републике Молдавије Николаје Тимофти, Орден Републике Србије на ленти КОПР42
44. Председник Републике Таџикистан Емомали Рахмон, Орден Републике Србије на ленти КОПР43
45. Председник Туркменистана Гурбангули Бердимухамедов, Орден Републике Србије на ленти КОПР44
46. Председник Украјине Виктор Јанукович, Орден Републике Србије на ленти КОПР45
47. Председник Републике Узбекистан Ислам Каримов, Орден Републике Србије на ленти КОПР46
48. Мигел Анхел Моратинос Кујаубе, бивши министар спољних послова Краљевине Шпаније, Орден српске заставе првог степена КОПР47
49. Фулвио Грималди из Италије, златна медаља за заслуге КОПР48
50. Ролф Бекер из Немачке, златна медаља за заслуге КОПР49
51. Лијана Канели из Грчке, сребрна медаља за заслуге КОПР50
52. Франц Вебер, из Швајцарске, сребрна медаља за заслуге КОПР 51
53. Уго Чавес, постхумно, председник Венецуеле Орден Републике Србије на ленти КОПР 52
54. Александар М. Бабаков из Русије, Сретењски орден II степена КО53
55. Мохамед Дахлан Уједињени арапски емирати, Орден српске заставе II степена КОПР 54
56. КОПР 55 Историјски музеј Србије Београд Сретењски орден III степена
57. КОПР 56 Јавно предузеће Службени гласник Сретењски орден II степена
58. КОПР 57 Владимир Иванович Јакуњин из Русије златнa медаљa за заслуге
59. КОПР 58 Фавзи Абдулазиз Ахмад Ал-Џасем, бивши амбасадор државе Кувајт - Орден српске заставе другог степена
60. КОПР 59 Вагиф Мустафајев из Азербејџана орден српске заставе трећег степена
61. КОПР 60 Мелиса Бин из Сједињених Америчких Држава орден српске заставе трећег степена
62. КОПР 61 Пјер Анри Бинел из Француске златнa медаљa за храброст „Милош Обилић“
63. КОПР 62 Леонид Григорјевич Ивашов златнa медаљa за храброст „Милош Обилић“
 
2014. година
 
1. КОПР 1 – проф. др Ицуко Теруока, Јапан, златна медаља за заслуге уручено
2. КОПР 2 – проф. Милорад Екмечић, Сретењски орден другог степена
3. КОПР 3 – Стела Џатрас, постхумно, златна медаља за заслуге
4. КОПР 4 – Привр. др. ЗАСТАВА оружје, Сретењски орден трећег степена
5. КОПР 5 – Институт за ратарство и повртарство Нови Сад, Сретењски орден трећег степена
6. КОПР 6 – др Добривоје Огашановић, постхумно златна медаља за заслуге
7. КОПР 7 - проф. др Иво Ђиновић, златна медаља за заслуге
8. КОПР 8 – др Веселин Ђуретић, Сретењски орден трећег степена
9. КОПР 9 - Верица Бараћ, постхумно, златна медаља за заслуге
10. КОПР 10 – Ђорђе Михајловић, Орден српске заставе другог степена
11. КОПР 11 – Станко Стојиљковић, златна медаља за заслуге
12. КОПР 12 - Министарство одбране, 22 златне и 40 сребрних медаља за ревносну службу
13. КОПР 13 – Клиничко болнички центар Земун, Сретењски орден другог степена
14. КОПР 14 – Архив Србије, Сретењски орден другог степена
15. КОПР 15 – др Вера Радосављевић, златна медаља за заслуге
16. КОПР 16 – Петар Омчикус, Сретењски орден трећег степена
17. КОПР 17 –Горан Р. Ђорђевић, постхумно, златна медаља за заслуге
18. КОПР 18 – Миломир Главчић, Канада, златна медаља за заслуге
19. КОПР 19 – Светлана Стевић, златна медаља за заслуге
20. КОПР 20 – Ружица Поповић, златна медаља за заслуге
21. КОПР 21 – Боривоје Николић, Румунија, златна медаља за заслуге
22. КОПР 22 – др Родољуб Живадиновић, златна медаља за заслуге
23. КОПР 23 – Новосадски сајам а.д., златна медаља за заслуге
24. КОПР 24 – проф. Даринка Матић Маровић, златна медаља за заслуге
25. КОПР 25 – проф. др. Надежда Басара, златна медаља за заслуге
26. КОПР 26 – проф. Александар С. Вујић, Сретењски орден трећег степена
27. КОПР 27 – Никола Каровић, златна медаља за заслуге
28. КОПР 28 – Сенад Кашовић, златна медаља за заслуге
29. КОПР 29 – др. Ђорђије Карадаглић, златна медаља за ревносну службу
30. КОПР 30 – Живковић Александар, генералпотпуковник, Орден белог орла са мачевима другог степена
31. КОПР 31 – Војномедицинска академија, Орден Карађорђеве звезде трећег степена
32. КОПР 32 – Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 8 лица - Орден белог орла са мачевима трећег степена
33. КОПР 33 - Припадници Министарства одбране и Војске Србије
- Орден заслуга за одбрану и безбедност другог степена – 3 лица
- Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена – 5 лица
34. КОПР 34 - Припадници Министарства одбране и Војске Србије
- Сребрна медаља за храброст „Милош Обилић“ – 5 лица
- Златна медаља за заслуге – 1 лице
- Сребрна медаља за заслуге – 18 лица
- Сребрна медаља за ревносну службу - 1 лице
35. КОПР 35 Кина – амб. Џанг Вансјуе - Орден српске заставе II степена
36. КОПР 36 Индонезија - амб. Самуел Самсон -Орден српске заставе II степена
37. КОПР 37 –Копнена војска Војске Србије - Орден белог орла са мачевима другог степена
38. КОПР 38 - Алжир – амбасадор Абделкадер Месдуa - Орден српске заставе II степена
39. КОПР 39 – Ваздухопловство и ПВО Војске Србије - Орден белог орла са мачевима другог степена
 
2015. година
 
1. КОПР 1 – Грегори Русовић, почасни конзул у Њу Орлеансу, САД, златна медаља за заслуге
2. КОПР 2 – Драгица Гага Росић, преводилац, сребрна медаља за заслуге
3. КОПР 3 – Нада Милић - Сретењски орден првог степена
4. КОПР 4 – Фудбалски клуб „Војводина“, златна медаља за заслуге
5. КОПР 5 – Ош „Прота Стеван Поповић“, Чумић Сретењски орден другог ст.
6. КОПР 6 – Ћезаре Висмар, постхумно, Италија, златна медаља за заслуге
7. КОПР 7 - Проф. др Милан Распоповић - Сретењски орден трећег степена
8. КОПР 8 – Слободан Марковић - златна медаља за заслуге
9. КОПР 9 - Ватерполо савез Србије - Сретењски орден другог степена
10. КОПР 10 – Луиз Милер, Велика Британија - златна медаља за заслуге
11. КОПР 11 – Николај Петрович Бурљајев,Русија - сребрна медаља за заслуге
12. КОПР 12 – Клинич.бол.центар Звездара Београд - златна медаља за заслуге
13. КОПР 13 – Др Бабкен Симоњан, почасни конзул у Јерменији - златна медаља за заслуге
14. КОПР 14 – Проф. др Смиља Аврамов - Сретењски орден првог степена
15. КОПР 15 – Проф. Ноам Чомски, САД - Сретењски орден другог степена
16. КОПР 16 – Жандармерија, МУП - Златна медаља за заслуге
17. КОПР 17 – Противтерористичка јединица, МУП - Златна медаља за заслуге
18. КОПР 18 – Спец.антитерористичка јединица,МУП -Златна медаља за заслуге
19. КОПР 19 – Проф. др Иван Клајн - Сретењски орден трећег степена
20. КОПР 20 – Дејан Лазаревић, постхумно, ватрогасац, златна медаља за храброст „Милош Обилић“
21. КОПР 21 – Др Миомир Кораћ, дир. Археолошког института САНУ Сретењски орден трећег степена
22. КОПР 22 – Љубиша Самарџић - златна медаља за заслуге
23. КОПР 23 – Велимир Бата Живојиновић - златна медаља за заслуге
24. КОПР 24 – Драган Николић - златна медаља за заслуге
25. КОПР 25 – Милена Дравић - златна медаља за заслуге
26. КОПР 26 – Боривоје Бора Тодоровић, постхумно - златна медаља за заслуге
27. КОПР 27 – Војислав Бубиша Симић - златна медаља за заслуге
28. КОПР 28 – Војкан Борисављевић - златна медаља за заслуге
29. КОПР 29 – Милутин Поповић Захар - златна медаља за заслуге
30. КОПР 30 – Зоран Симјановић - златна медаља за заслуге
31. КОПР 31 – Константин Косачов, Русија - златна медаља за заслуге
32. КОПР 32 – Валериј Рјазанскиј, Русија - златна медаља за заслуге
33. КОПР 33 - Ђорђе Марјановић - Сретењски орден трећег степена
34. КОПР 34 - Славољуб Ђукић, новинар - златнa медаљa за заслуге
35. КОПР 35 - Радомир Вуковић, архитекта - златнa медаљa за заслуге
36. КОПР 36 - Грађевинска техничка школа, Београд- златна медаља за заслуге
37. КОПР 37 – Генерал Љубиша Диковић, начелник Генералштаба ВојскеСрбије, Орден белог орла са мачевима првог степена
38. КОПР 38 – Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 16 златних медаља за ревносну службу и 35 сребрних медаља за ревносну службу
39. КОПР 39 – Мирослав Милошевић, ЈАР - златна медаља за заслуге
40. КОПР 40 - „Кобре“Батаљон војне полиције спец. намене - златна медаља за заслуге
41. КОПР 41 - Јозеф Мартинос, почасни конзул у Либану - златна медаља за заслуге
42. КОПР 42 Мехрибан Алијева, председница Фондације „Хејдар Алијев“ Азербејџан - Сретењски орден дугог степена
43. КОПР 43 Кардинал Пјетро Паролин, државни секретар Свете Столице, Орден Републике Србије на ленти
44. КОПР 44 Припадници Министарства одбране и Војске Србије, 19: 2 златне медаља за заслуге, 17 сребрна медаља за заслуге
45. КОПР 45 Припадници Министарства одбране и Војске Србије, 32: 4 златне медаље за ревносну службу и 28 сребрне медаље за ревносну службу
46. КОПР 46 Постхумно 6 златних медаља за храброст „Милош Обилић“: мајор авијације Омер Мехић, капетан авијације Милован Ђукарић, заставник Небојша Драјић, заставник Иван Миладиновић, лекар др Џевад Љајић и медицински техничар Мирослав Веселиновић
47. КОПР 47 Гарда Војске Србије - Орден белог орла са мачевима другог степена
48. КОПР 48 Кадетска бригада Школе националне одбране Војне академије Златна медаља за заслуге
49. КОПР 49 - 98. ваздухопловна бригада РВО и ПВО златна медаља за заслуге
50. КОПР 50 Речна флотила Копнене Војске Србије златна медаља за заслуге
51. КОПР 51 - 246. батаљон АБХО Копнене Војске Србије златна медаља за заслуге
52. КОПР 52 - Команда за обуку Војске Србије златна медаља за заслуге
53. КОПР 53 - Бригада везе Војске Србије Златна медаља за заслуге
54. КОПР 54 - 4. бригада Копнене Војске Србије - златна медаља за заслуге
55. КОПР 55 - 5. батаљон војне полиције Копнене Војске Србије - златна медаља за заслуге
56. КОПР 56 - Фидел Алехандрo Кастрo Рус, Република Куба – Орден Републике Србије на ленти
57. КОПР 57 - Сектор за ванредне ситуације МУПа - Орден заслуга за одбрану и безбедност другог степена
58. КОПР 58 - Порша Симпсон Милер, премијер Јамајке - Орден Републике Србије на ленти
59. КОПР 59 - надбискуп Орландо Антонини, апостолски нунциј, амб. Свете Столице - Орден српске заставе другог степена
60. КОПР 60 – амбасадор Републике Тунис, Мажид Хамлауи - Орден српске заставе другог степена
61. КОПР 61 - амбасадор Републике Азербејџан, Елдар Хумбат оглу Хасанов - Орден српске заставе другог степена
62. КОПР 62 - Дан КОВ / припадници Министарства одбране и Војске Србије - 15 сребрних медаље за заслуге
63. КОПР 63 - припадници Министарства одбране и Војске Србије – 4 златне медаље за ревносну службу и 28 сребрних медаља за ревносну службу
64. КОПР 64 - 250. ракетнa бригадa за противваздухопловна дејства Војске Србије - златна медаље за заслуге
65. КОПР 65 - Дан РВПВО / припадници Министарства одбране и Војске Србије 20 медаља за заслуге: 1 златна и 19 сребрних
66. КОПР 66 - припадници Министарства одбране и Војске Србије - 32 медаље за ревносну службу/ 4 златне и 28 сребрних медаља за ревносну службу
 
2016. година
 
1. Гимназија у Крушевцу, Сретењски орден првог степена
2. Српско геолошко друштво, Сретењски орден другог степена
3. Институт „Михајло Пупин“, Сретењски орден другог степена
5. Природњачки музеј из Београда,  Сретењски орден другог степена
6. Институт за кукуруз „Земун Поље“, Сретењски орден трећег степена
7. Математичка гимназија из Београда, Сретењски орден трећег степена
8. Музичка школа „Мокрањац“ из Београда, Сретењски орден трећег степена
9. Библиотека града Београда, Сретењски орден трећег степена
10. Институт за микробиологију и имунологију, Медицинског факултета Универзитета у Београду, Сретењски орден трећег степена
11. Младомир Пуриша Ђорђевић, Сретењски орден другог степена
12. Ранко Жеравица, постхумно златна медаља за заслуге
13. Арно Гујон, златна медаља за заслуге
14. Хелен Делић – Бентли, из САД, златна медаља за заслуге
15. Проф. др Зоран В. Кривокапић, златна медаља за заслуге 
16. Академик Милован Данојлић, златна медаља за заслуге
17. Институт за упоредно право, златна медаља за заслуге
18. Културно - уметничко друштво “Шандор Петефи” из Мужље, златна медаља за заслуге
19. Жан Кристоф Буисон, златна медаља за заслуге
20. Југослав Влаховић, златна медаља за заслуге
21. Душко Гојковић, златна медаља за заслуге
22. Звонко Богдан, златна медаља за заслуге
23. Мирослава Мира Ступица, златна медаља за заслуге
24. Вељко Губерин, постхумно златна медаља за заслуге
25. Др Славомир Гвозденовић, златна медаља за заслуге
26. Проф. Мађид Самии, златна медаља за заслуге
27. Дејан Савић, селектор Ватерполо репрезентације Републике Србије, златна медаља за заслуге
28. Миодраг Б. Протић, оснивач и први управник Музеја савремене уметности у Београду, златна медаља за заслуге
29. Иванка Распоповић, постхумно златна медаља за заслуге
30. Момчило Моша Тодоровић, сребрна медаља за заслуге
31. Драги Јелић (Ју група),  сребрна медаља за заслуге
32. Живорад Жика Јелић (Ју група),  сребрна медаља за заслуге
33. Донка Шпичек, сребрна медаља за заслуге
34. Проф. др Стојан Раденовић, сребрна медаља за заслуге
35. Нарциса Кнежевић Шијан, сребрна медаља за заслуге
36. Председник Демократске Народне Републике Алжир Абделазиз Бутефлика, Орден Републике Србије на ленти
37. Председник Републике Ангола Жозе Едуардо дос Сантос , Орден Републике Србије на ленти
38. Председник Републике Боцване Ијан Кама, Орден Републике Србије на ленти
39. Председник Републике Екваторијалне Гвинеје Теодоро Обијанг Нгема Мбасого, Орден Републике Србије на ленти
40. Председник Државе Еритреје Исаиас Афверки, Орден Републике Србије на ленти
41. Председник Савезне Демократске Републике Етиопије др Мулату Тешоме, Орден Републике Србије на ленти
42. Председник Републике Замбије Едгар Лунгу, Орден Републике Србије на ленти
43. Председник Зеленортске Републике Жорж Карлос де Алмејде Фонсека, Орден Републике Србије на ленти
44. Председник Републике Зимбабве Роберт Габријел Мугабе, Орден Републике Србије на ленти
45. Председник Републике Јужне Африке Џејкоб Зума, Орден Републике Србије на ленти
46. Председник Републике Јужни Судан Салва Кир Мајардит, Орден Републике Србије на ленти
47. Председник Републике Камерун Пол Бија, Орден Републике Србије на ленти
48. Председник и главнокомандујући оружаних снага Републике Кеније Ухуру Кенијата, Орден Републике Србије на ленти
49. Председник Демократске Републике Конго Жозеф Кабила, Орден Републике Србије на ленти
50. Председник Републике Конго Дени Сасу - Нгесо, Орден Републике Србије на ленти
51. Председник Републике Мадагаскар Хери Раџаонаримампианина, Орден Републике Србије на ленти
52. Председник Републике Мали Ибрахим Бубакар Кеита, Орден Републике Србије на ленти
53. Краљ Марока Мухамед VI, Орден Републике Србије на ленти
54. Председница Републике Маурицијус Аминa Гуриб-Факим, Орден Републике Србије на ленти
55. Председник Републике Мозамбик Филипе Жасинтo Њуси, Орден Републике Србије на ленти
56. Председник Републике Намибије др Хаге Готфрид Гејнгоб, Орден Републике Србије на ленти
57. Председник Савезне Републике Нигерије Мухамаду Бухари, Орден Републике Србије на ленти
58. Председник Републике Руанде Пол Кагаме, Орден Републике Србије на ленти
59. Председник Републике Сао Томе и Принсипе Мануел Пинто Да Коста, Орден Републике Србије на ленти
60. Председник Републике Сејшели Џејмс А. Мичел, Орден Републике Србије на ленти
61. Председник Републике Судан Омар Хасан ал-Башир, Орден Републике Србије на ленти
62. Председник Туниске Републике Бежи Каид Есебси, Орден Републике Србије на ленти
63. Председник Републике Уганде Јовери Мусевени, Орден Републике Србије на ленти
64. Председница Централноафричке Републике Катарина Самба-Панза, Орден Републике Србије на ленти
65. Председавајућа Комисије Афричке уније Нкосазана Дламини-Зума, Орден Републике Србије на ленти
66. Ерастус Мвенча, Орден српске заставе првог степена
67. Припадници Министарства одбране и Војске Србије одликовани су следећим одликовањима: три Ордена белог орла са мачевима другог степена, деветнаест Ордена белог орла са мачевима трећег степена, два Ордена за одбрану и безбедност првог степена, десет Ордена за одбрану и безбедност другог степена, тридесет осам Ордена за одбрану и безбедност трећег степена, једна златна медаља за заслуге, седам сребрних медаља за заслуге, три златне медаље за ревносну службу и двадесетпет сребрних медаља за ревносну службу.
 
Припадницима Министарства одбране и Војске Србије одликовања ће бити уручена на Дан Војске Србије, 23. априла 2016. године.
 
68. КОПР71 Општина Крф, Република Грчка, Сретењски орден првог степена
69. КОПР72 Др Тедрос Адханом Гебрејесус, министар ин. послова СДР Етиопије, Орден српске заставе првог степена
70. Припадници Министарства одбране и Војске Србије, КОПР 73 - 2 златне и 15 сребрних медаља за заслуге и КОПР 74 - 7 златних и 25 сребрних медаља за ревносну службу
71. КОПР75 Председник Народне Републике Кине, Си Ђинпинг, Орден Републике Србије на великој огрлици
72. КОПР 76 Византолошки институт Српске академије наука и уметности, Сретењски орден другог степена
73. КОПР 77 Бригада везе, Јединица Генералштаба Војске Србије Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
74. КОПР 78 Специјална бригада, Јединица Копнене Војске Србије Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
75. КОПР 79 припадници Министарства одбране и Војске Србије - 1 златна и 15 сребрних медаља за заслуге
76. КОПР 80 припадници Министарства одбране и Војске Србије - 2 златне и 29 сребрних медаља за ревносну службу
77. КОПР 81 - 224. Центар за електронска дејства Војске Србије, Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
78. КОПР 82 Централна логистичка база Војске Србије, Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
79. КОПР 83 Дибаљ Александар из Руске Федерације златна медаља за заслуге
80. КОПР 84 - 204. ваздухопловна бригада Војске Србије, Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена
81. КОПР 85 Касим - Жомарт Кемелули Токајев, Казахстан, Орден српске заставе првог степена
82. КОПР 86 Сергеј Викторович Лавров, мин. ин. послова Руске Федерације Орден српске заставе првог степена
83. КОПР 87 припадници Министарства одбране и Војске Србије, РВО и пво 15 сребрних медаља за заслуге
84. КОПР 88 припадници Министарства одбране и Војске Србије, РВО и пво 30 сребрних медаља за ревносну службу
 
2017. година
 
1. Олимпијски комитет Србије, Орден Карађорђеве звезде првог степена
2. Параолимпијски комитет Србије, Орден Карађорђеве звезде првог степена
3. Галерија наивне уметности у Ковачици, Орден Карађорђеве звезде првог степена
4. Немања Радуловић, Орден Карађорђеве звезде другог степена
5. Ивана Шпановић, Орден Карађорђеве звезде трећег степена
6. Ана Ивановић, Орден Карађорђеве звезде трећег степена
7. Јелена Јанковић, Орден Карађорђеве звезде трећег степена
8. Марина Маљковић, Орден Карађорђеве звезде трећег степена
9. Српска академија наука и уметности, Сретењски орден првог степена
10. Матица српска, Сретењски орден првог степена
11. Сомборска препарандија/Педагошки факултет у Сомбору, Сретењски орден првог степена
12. Црвени крст Србије, Сретењски орден другог степена
13 Град Жозије у Француској, Сретењски орден другог степена
14. Педагошки музеј у Београду, Сретењски орден другог степена
15. Архив Војводине, Сретењски орден другог степена
16. Задужбина Илије Милосављевића Коларца, Сретењски орден другог степена
17. ОШ „Браћа Аксић” из Липљана, Сретењски орден другог степена
18. Институт за воћарство, Чачак, Сретењски орден трећег степена
19. Институт за међународну политику и привреду из Београда, Сретењски орден трећег степена
20. Дечји културни центар Београд, Сретењски орден трећег степена
21. Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић”, Универзитета у Београду, Сретењски орден трећег степена
22. Атеље 212, Сретењски орден трећег степена
23. БИТЕФ (Београдски интернационални театарски фестивал), Сретењски орден трећег степена
24. Институт за патологију Медицинског факултета Универзитета у Београду, Сретењски орден трећег степена
25. Академик Никола Кока Јанковић, Сретењски орден трећег степена
26. Београдско драмско позориште, Сретењски орден трећег степена
27. Ренато Грбић, Златна медаља за храброст „Милош Обилић”
28. Пуковник др Патрик - Стефан Барио, Златна медаља за храброст „Милош Обилић”
29. Пуковник Жак Огар, Златна медаља за храброст „Милош Обилић”
30. Ненад Стојадиновић, припадник Министарства унутрашњих послова, постхумно Златна медаља за храброст „Милош Обилић”
31. Ахмед Абул Геит, Орден српске заставе првог степена
32. Диана Хулија Сенко, Златна медаља за заслуге
33. Даница Маринковић, Златна медаља за заслуге
34. Сесар Антонио Молина, Златна медаља за заслуге
35. Мерседес Монмани, Златна медаља за заслуге
36. Рикардо-Антонио Руис де ла Серна, Златна медаља за заслуге
37. Весна Станојевић, Златна медаља за заслуге
38. Проф. др Тибор Тот, Златна медаља за заслуге
39. Сузана Руиз Ћерути, Златна медаља за заслуге
40. Савез извиђача града Ниша,Златна медаља за заслуге
41. Проф. др Југослав Васић,  Златна медаља за заслуге
42. Нишка црквено певачка дружина „Бранко”, Златна медаља за заслуге
43. Музеј афричке уметности у Београду, Златна медаља за заслуге
44. Проф. др Роберто Вералди, Златна медаља за заслуге
45. Делфина Рајић, Златна медаља за заслуге
46. Савез слепих Србије, Златна медаља за заслуге
47. Миладин Марковић, Златна медаља за заслуге
48. Драгомир Ацовић, Златна медаља за заслуге
49. Академски хор Collegium Musicum, Златна медаља за заслуге
50. Драган Марковић, Златна медаља за заслуге
51. Хано Соравиа, Златна медаља за заслуге
52. Спиридон Масторас, Златна медаља за заслуге
53. Зорица Лончар Касалица,Златна медаља за заслуге
54. Тринаеста београдска гимназија, Златна медаља за заслуге
55. Здравко Чолић, Златна медаља за заслуге
56. Проф. Радмила Бакочевић, Златна медаља за заслуге
57. Проф. Бисерка Цвејић,  Златна медаља за заслуге
58. Проф. др Васо Антуновић, Златна медаља за заслуге
59. Здравко Шотра, Златна медаља за заслуге
60. Кирил Кравченко, Златна медаља за заслуге
61. Ефраим Зуроф, Златна медаља за заслуге
62. Проф. др Предраг Пешко, Златна медаља за заслуге
63. Проф. др Радан Џодић, Златна медаља за заслуге
64. Проф. др Марко Бумбаширевић, Златна медаља за заслуге
65. Новица Неговановић, Златна медаља за заслуге
66. Проф. др Небојша Лалић, Златна медаља за заслуге
67. Проф. др Миљко Ристић, Златна медаља за заслуге
68. Доц. др Радивоје Николић, Златна медаља за заслуге
69. Властимир Власта Велисављевић, Златна медаља за заслуге
70. Доц. др Драган Милић, Златна медаља за заслуге
71. Љубо Лазовић, Сребрна медаља за заслуге
72. Др Ћамил Алијев, Сребрна медаља за заслуге
73. Фикрат Наџафов, Сребрна медаља за заслуге
74. Тансел Пекдемир, Сребрна медаља за заслуге
75. Неџмедин Саћипи,  Сребрна медаља за заслуге
76. Милорад Мажић, Сребрна медаља за заслуге
77. Стеван Лабудовић, Сребрна медаља за заслуге
78. Висока туристичка школа струковних студија у Београду, Сребрна медаља за заслуге
79. Раде Јездић, Сребрна медаља за заслуге
80. Национална служба за запошљавање, Сребрна медаља за заслуге
81. Проф. др Слободан Вујић, Сребрна медаља за заслуге
82. Група СМАК, Сребрна медаља за заслуге
83. Мирко Бабић, Сребрна медаља за заслуге
84. Јарослав Фолдина,  Сребрна медаља за заслуге
85. Поводом Дана државности, одликовани су припадници Министарства одбране и Војске Србије, и то: један Орден белог орла са мачевима, три Ордена заслуга за одбрану и безбедност првог степена, две златне медаље за заслуге, осамнаест сребрних медаља за заслуге, шест златних медаља за ревносну службу и двадесет седам сребрних медаља за ревносну службу.
Припадницима Министарства одбране и Војске Србије наведена одликовања ће бити уручена на Дан Војске Србије, 23. априла 2017. године.
86. Виталиј Чуркин, Руска Федерација, постхумно - Орден српске заставе првог степена
87. Припадници Министарства одбране и Војске Србије: 1 златна и 18 сребрних медаља за заслуге
88. Припадници Министарства одбране и Војске Србије - 2 златне медаље за ревносну службу и 31 сребрна медаља за ревносну службу
89. Лука Радовановић - златна медаља за ревносну службу, службеник у Министарству спољних послова
90. Постхумно пилоти РВОиПВО - златна медаљом за храброст „Милош Обилић“ - 6 лица: потпуковник Ненад Ђ. Ћулибрк и капетан Дејан А. Пандуровић и постхумно потпуковник Мирослав Перишић, капетан Дарко Костић и војни намештеници Дејан Ковачевић и Жељко Николићприпадници Министарства одбране и Војске Србије
91. Припадници МУПа, Сектора за ванредне ситуације - златна медаља за храброст „Милош Обилић“, 6 лица - Милошевић Ненад, командант ватрогасно-спасилачке бригаде, Маринковић Предраг, командир ватрогасно спасилачког одељења, Симовић Иван, ватрогасац-спасилац и Петковић Небојша, Вранић Марко, и Миликић Ненад, вође ватрогасно-спасилачке групе (пожар у ТРЗ у Крагујевцу).
92. Орден српске заставе другог степена, амбасадор Републике Казахстан Нурбах Турарули Рустемов
93. Орден српске заставе другог степена, амбасадор Републике Белорусије, Владимир Николаевич Чушев
94. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Прва бригада Копнене војске Војске Србије
95. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Друга бригада Копнене војске Војске Србије
96. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Трећа бригада Копнене војске Војске Србије
97. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Четврта бригада Копнене војске Војске Србије
98. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Мешовитa артиљеријскa бригадa Војске Србије
99. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Речнa флотилa Војске Србије
100. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Технички ремонтни завод „Чачак“ Војске Србије
101. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена 126. бригадa ваздушног осматрања, јављања и навођења Војске Србије
102. Орден заслуга за одбрану и безбедност трећег степена Ваздухопловни завод „Мома Станојловић“ Војске Србије
103. Орден белог орла са мачевима трећег степена, Центар за примењену математику и електронику Војске Србије
104. Орден Републике Србије на ленти, шеик Мухамед бин Зајед Ал Нахјан, престолонаследник емирата Абу Дабиja
105. Орден српске заставе другог степена, амбасадор Руске Федерације Александар В. Чепурин
 
Подели

Питајте председника

Ваша питања можете послати путем поште на адресу:

ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАРИЈАТ
ПРЕДСЕДНИКА РЕПУБЛИКЕ

(Питајте председника) улица Андрићев венац 1
11 000 БЕОГРАД

Или путем електронске поште:

predstavkegradjana@predsednik.rs

Ради достављања одговора, молимо Вас да приликом обраћања доставите контакт податке (име, презиме, град/општина, адреса, имејл адреса/контакт телефон).